Zawody szybowcowe czterech aeroklubów

Zawody szybowcowe czterech aeroklubów (fot. aeroklub.olsztyn.pl)

Aeroklub Warmińsko-Mazurski poinformował, że w tym roku odbędą się zawody czterech aeroklubów – Warszawa, Białystok, Suwałki, Olsztyn. Nie są to oficjalne zawody punktowane do Pucharu Polski, więc organizatorzy mają nadzieję, że odbędą się w towarzyskiej atmosferze, bez niepotrzebnych nerwów.

Zawody odbywać się będą w weekendy (w piątek rejestracja i trening, sobota i niedziela przeloty) także nie trzeba brać urlopu. Skierowane są głównie do początkujących szybowników (nim. 50 godzin nalotu całkowitego, min. 5 godzin nalotu dowódczego i 5 lądowań w sezonie). W zawodach uczestniczą zawodnicy z klubów północno-wschodniej Polski (Suwałki, Białystok i Olsztyn) wraz z pilotami z Warszawy.

Organizatorzy zaplanowali trzy etapy:
1. Suwałki – 17-19.06.2016 r. (w razie braku pogody tydzień później),
2. Białystok – 15-17.07.2016 r. (w razie braku pogody tydzień później),
3. Olsztyn (tutaj planowane są tylko zawody na celność i oficjalne zakończenie zawodów, termin będzie ustalony później).

Możliwa jest rotacja zawodników (można wziąć udział w całości albo np. tylko w jednym etapie zawodów). Z jednego klubu maksymalnie 4 zawodników (rezerwujcie miejsca!).

Wpisowe na etap wynosi 50 zł.

Wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w zawodach lub wysłuchać szczegółów Aeroklub Warmińsko-Mazurski prosi o kontakt z Jackiem Stawowczykiem.

Źródło: Aeroklub Warmińsko Mazurski
comments powered by Disqus