Olsztyniacy Tworzą Olsztyn

Olsztyniacy Tworzą Olsztyn, plakat

Aeroklub Warmińsko-Mazurski zaprasza wszystkich mieszkańców Olsztyna do wzięcia udziału w akcji OLSZTYNIACY TWORZĄ OLSZTYN.

Akcja odbędzie się 30 sierpnia 2009r. w godzinach 12:00 – 18:00. na Lotnisku Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Dajtki.

Celem akcji jest ułożenie na terenie płyty lotniska wielkiego napisu "OLSZTYN" złożonego z mieszkańców i gości miasta. Wydarzenie zostanie udokumentowane zdjęciami lotniczymi, które w połączeniu z krajobrazowymi walorami miasta będą unikatem na skalę kraju, a może i świata.

Do zdjęcia organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy Olsztyn kochają, lubią lub po prostu odwiedzą w trakcie imprezy.

"OLSZTYNIACY TWORZĄ OLSZTYN – pozornie banalne hasło, powierzchownie w swej treści przekazujące rzecz oczywistą. Oczywistym bowiem jest fakt, że Olsztyn, jak każde inne miasto ma swoich mieszkańców, którzy w nim żyją, pracują, odpoczywają, rodzą się i umierają, bawią się i smucą, spędzają w Olsztynie każdą chwilę swojego życia. Nasza organizacja bardzo mocno utożsamia się z Olsztynem z różnych przyczyn.

Poza oczywistą - lokalizacją, Olsztynowi zawdzięczamy w znacznej mierze swój rozwój, zawdzięczamy wspaniałych ludzi zrzeszonych w stowarzyszeniu oraz, co najbardziej charakterystyczne dla braci lotniczej skupionej w Olsztyńskim Aeroklubie, zawdzięczamy mu ogromne ilości pozytywnych emocji związanych z pięknem miasta widzianym z perspektywy lotu ptaka. Dokładnie to samo czują wszyscy, którzy w ramach naszej działalności korzystają z unikatowej możliwości wzbicia się w powietrze i spojrzenie na pulsującą w Olsztynie przestrzeń radości.
To z tejże perspektywy najlepiej można odkryć piękno naszego miasta i zobaczyć to, że warto tu być, warto zamieszkać, czy choćby odwiedzić Olsztyn na chwilkę.

Z uwagi na fakt, że nasza więź z miastem jest bardzo silna, spojrzeliśmy na hasło „OLSZTYNIACY TWORZĄ OLSZTYN” nieco głębiej i z większą dozą metaforyzmu. Przecież OLSZTYNIACY mogą również stworzyć Olsztyn w literalnym tego słowa ujęciu."


Dalszy opis przedsięwzięcia w ulotce informacyjnej na stronie Aeroklubu Warmińsko-Mazurskiego.

Źródło: Aeroklub Warmińsko Mazurski
comments powered by Disqus