Krzysztof Łuniewski Wicemistrzem Polski

Krzysztof Łuniewski

Członek Naszego Klubu, Krzysiu "Łunochod" Łuniewski, na zakończonych w ostatnią niedzielę, Międzynarodowych Szybowcowych Mistrzostwach Polski w klasie Otwartej w Stalowej Woli, sięgnął po tytuł Wicemistrza Polski! Wielkie gratulacje i wielkie brawa Krzysztof!

Krzysztof wrócił "z tarczą", a "na tarczy" pozostawił wielu doskonałych i utytułowanych zawodników. Należy bowiem podkreślić, że "klasa otwarta" stanowi najprężniej rozwijającą się klasę szybowcową, a umiejętności zawodników, jak również szybowce używane do rozgrywania zawodów zaliczają się do najwyższego światowego poziomu. 

Popularny "Łunochod" pozostawił "na tarczy" rozgrywanych Mistrzostw Polski, wyżej notowanych w rankingach i utytułowanych zawodników, w tym zarówno aktualnego Wicemistrza Świata z 2012 roku, jak i Mistrza Świata z 2011 roku w szybowcowej klasie 18 metrowej. Tym większy sukces Krzyśka i tym większe nasze brawa. Krzysztof, serdecznie gratulujemy i czekamy na dalsze doskonałe miejsca. Nie ukrywamy, że z niecierpliwością oczekujemy na Twoje starty w Mistrzostwach Europy i Świata.

Pierwsze trzy miejsca zajęli:

1. Andrzej Śmielkiewicz, POL/Leszczyński, ASG 29E- 5504 pkt.

2. Krzysztof Łuniewski, POL/Warmińsko-Mazurski, ASG 29E - 5491 pkt.

3.Tomasz Dul, POL/Wrocławski, ASG 29E - 5464 pkt.

Źródło: Aeroklub Warmińsko Mazurski
comments powered by Disqus