Przejdź do treści
Szybowcowe Zawody na Celność Lądowania w Stalowej Woli (fot. aeroklubstalowowolski.pl)
Źródło artykułu

Szybowcowe Zawody na Celność Lądowania w Stalowej Woli - rozegrane

W dniu 19 września, na lotnisku Aeroklubu Stalowowolskiego w Turbi odbyły się coroczne Szybowcowe Zawody na Celność Lądowania. W zawodach udział wzięło blisko 30 pilotów, od początkujących uczniów – pilotów po doświadczonych instruktorów, a obok gospodarzy swoje umiejętności sprawdzili również szybownicy z Aeroklubów w Rzeszowie, Grudziądzu, Częstochowie i Lublinie. Loty wykonywano na dwóch szybowcach Puchacz.

Przed zawodnikami postawiono zadanie wylądowania szybowcem w obrębie wyznaczonego pola lądowań w taki sposób aby koło główne szybowca zatrzymało się jak najbliżej wyznaczonego wcześniej punktu (tzw. „chusteczki"). O miejscu w konkurencji decydowała suma uzyskanych w dwóch lotach punktów karnych (jeden punkt karny za każdy metr odległości od „chusteczki"). Pomimo kapryśnej pogody udało się rozegrać dwie kolejki lotów. Pierwsze trzy miejsca zajęli: Henryk Magoń, Paweł Segit oraz Beata Rząca, a najlepszy wynik zawodów – zero punktów karnych – uzyskał w swoim drugim locie Jarosław Urban. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody (między innymi kamerkę sportową), a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy oraz koszulki z logo zawodów.

Tradycyjnie już zawody na celność lądowania były okazją do miłego spędzenia czasu w gronie pilotów i sympatyków lotnictwa, podsumowania mijającego sezonu i rozmowy o planach na sezon kolejny. Nasze zmagania uwiecznił przyjaciel lotników ze Stalowej Woli, nie pomijający żadnego ważniejszego wydarzenia na lotnisku – Jacek Wiedeński.

Wyniki Szybowcowych Zawodów na Celność Lądowania w Stalowej Woli:

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony