Zmarł Piotr Zawada

Piotr Zawada (fot. komisjamodelarskaap.pl)

W dniu 4 listopada 2015 r. w godzinach porannych zmarł nagle, w wieku 68 lat, Piotr Zawada, członek honorowy Aeroklubu Poznańskiego.

Piotr Zawada - członek Aeroklubu od 1958 r., instruktor w Klubie Modelarstwa Lotniczego “AVIA” od 1973 r. W latach 1971-2000 startował w konkurencji modeli akrobacyjnych na uwięzi F2B. Od 1978 r. reprezentant Polski. Jako reprezentant Polski na mistrzostwach Świata i Europy zakwalifikował się do finałowej piętnastki najlepszych akrobatów. Po trzykrotnych zwycięstwach w międzynarodowych zawodach NOGRAD (Węgry) i SVAZARM-u (Czechy) zdobył na własność puchary tych zawodów.

Od roku 1989 startował w konkurencji modeli redukcjno-latających na uwięzi F4B odnosząc swoje największe międzynarodowe sukcesy sportowe (indywidualne i drużynowe) na mistrzostwach Świata i Europy. W roku 2010 zdobył indywidualnie i w drużynie tytuły Mistrza Świata w konkurencji modeli redukcyjno - latających na uwięzi F4B.

Jako instruktor modelarstwa lotniczego w klubie “Avia” wyszkolił wielu medalistów mistrzostw Polski i reprezentantów Polski. Autor wielu publikacji w polskich i zagranicznych czasopismach modelarskich.

Pogrzeb odbędzie się w Poznaniu na cmentarzu parafii św. Stanisława Kostki przy ul. Łowmiańskiego, w sobotę 7 listopada 2015 o godz. 13:00 i rozpocznie się mszą św. w pobliskim kościele pw. Opatrzności Bożej.

Źródło: Aeroklub Poznański
comments powered by Disqus