Sławomir Pomietlak laureatem Wyróżnienia im. Dedala za rok 2012

Aeroklub Poznański

W dniu 10 września 2012 r. w Górskiej Szkole Szybowcowej na górze Żar odbyła się uroczystość wręczenia tegorocznego Wyróżnienia Honorowego im. Dedala. Laureatem nagrody za rok 2012 został senior Aeroklubu Poznańskiego instr. pil. Sławomir Pomietlak.

Nagroda im. Dedala to oficjalne wyróżnienie Aeroklubu Polskiego przyznawane osobom zasłużonym na polu kształcenia i wychowywania kadr lotniczych. Tegoroczny laureat otrzymał ją za wybitne zasługi w kształtowaniu i wychowaniu skoczków spadochronowych i pilotów ku chwale polskiego lotnictwa. Uroczystość wręczenia Dedala odbyła się w przeddzień 80-tych urodzin instr. S. Pomietlaka.

Regułą jest, że wyróżnienie wręczane jest tylko raz w roku, jednemu instruktorowi. Sławomir Pomietlak to już 14-sty laureat nagrody, a trzeci z Aeroklubu Poznańskiego, wcześniej uhonorowano nim Stefana Makné oraz Hieronima "Frania" Kowalskiego.

Instr. Artur Sławomir Pomietlak, ur. 13 września 1932 r. Członek Aeroklubu Poznańskiego od 1958 r., instr. spadochronowy, pil.-instr. balonów na uwięzi, pil. szybowcowy. Od 1965 r. członek Okręgowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych, a od 1975 r. (do 1996 r.) członek PKBWL. Członek Klubu Seniorów Lotnictwa AP od 1981 r. Do dnia dzisiejszego wyszkolił 11672 skoczków, autor podręcznika dla kandydatów, skoczków i pilotów "Spadochroniarstwo".
 

Źródło: Aeroklub Poznański
comments powered by Disqus