SAE AeroDesign West 2009

SAE International

W dniach 3-8 marca 2009r. w miejscowości Van Nuys w stanie Kalifornia w USA odbędą się, organizowane cyklicznie przez Society of Automotive Engineers SAE, zawody AeroDesign West. W zawodach weźmie udział 8-osobowa reprezentacja Akademickiego Klubu Lotniczego i Politechniki Poznańskiej oraz przedstawiciele Koła Naukowego SAE z Politechniki Warszawskiej, odnoszący w latach poprzenich wielokrotne sukcesy.

Oficjalna strona reprezentacji: www.aerodesign.com.pl

Źródło: Aeroklub Poznański
comments powered by Disqus

Komentarze

Chyba muszę coś tu sprostować. Koło naukowe SAE Politechniki Warszawskiej wybiera się jedynie na edycję East, która odbędzie się w dniach 3-5 kwietnia w miejscowości Marietta w stanie Georgia. Na tej edycji jesteśmy jedyną polską ekipą. Startujemy z trzech klasach: Micro, Regular i Open. Zabierzmy ze sobą 9 modeli (po trzy na klasę) i co najważniejsze jedziemy tam wygrać :)
Zapraszam na naszą stronę: www.sae.pw.edu.pl

Ja nadmienię, że PWr i jej AKL wystawił potężną ekipę z super samolotem-bierze w nich udział 1 raz, ale ma już inne spektakularne sukcesy w lotniczym świecie jak chociażby Akademickie Mistrzostwa na Celność Lądowania czy zdalny sterowiec AirShip One

Warto jeszcze dodać, że udział wezmą też przedstawiciele Koła Naukowego SAE z Politechniki Warszawskiej. Rok temu zajęli II miejsce, a wcześniej to nawet zwyciężali w całej imprezie.