Przyznano Złote Skrzydła za 2018 rok

Złote Skrzydło Aeroklubu Poznańskiego

Kapituła nagrody Aeroklubu Poznańskiego "Złote Skrzydło" ogłosiła listę laureatów za rok 2018. Nagroda „Złote Skrzydło” to forma uhonorowania Członków i Sympatyków poznańskiego Stowarzyszenia, których bezinteresowna pomoc i zaangażowanie przyczyniają się do rozwoju Aeroklubu Poznańskiego, kształtują jego pozytywny wizerunek oraz rozwijają zasady koleżeństwa i wzajemnej życzliwości między członkami i sekcjami poznańskiego Klubu. Jest przyznawana jako forma docenienia wybitnych osiągnięć sportowych i aktywnej działalności na rzecz tego Aeroklubu.

Pomysł takiej formy uhonorowania osób i instytucji szczególnie zasłużonych dla Aeroklubu zrodził się wśród członków Zarządu AP w roku 2003 i za ten rok po raz pierwszy przyznano symboliczną statuetkę Złotego Skrzydła. Od tej pory co roku Aeroklub honoruje w ten sposób kolejne osoby. W poprzednich latach nagroda "Złote Skrzydło" przyznawana była w następujących kategoriach: osiągnięcie sportowe roku, działacz roku oraz za całokształt działalności. W tym toku nagrody przyznano w trzech kategoriach.

W kategorii Osiągnięcie sportowe roku Kapituła przyznała nagrodę pilotom Andrzejowi Rybskiemu i Romanowi Wawrzyniakowi za zdobycie tytułu Drużynowego Mistrza Świata na 16 Mikrolotowych Mistrzostwach Świata. Indywidualnie Andrzej Rybski zajął w swojej klasie miejsce 4, a Roman Wawrzyniak 5.

W kategorii Działacz roku nagrodę otrzymali Bartosz Kapczyński i Łukasz Widyński za organizację i prowadzenie Zlotu Gigantów 2018 w Kąkolewie.

Za całokształt działalności nagrodę otrzymał Jacek Nowak za zaangażowanie w prowadzenie sekcji modelarskiej Aeroklubu Poznańskiego, kształtowanie jej charakteru i wizerunku w ciągu minionych 12 lat.

Listę dotychczasowych laureatów nagrody "Złote Skrzydło" można zobaczyć na stronie www.aeroklub.poznan.pl

Źródło: Aeroklub Poznański
comments powered by Disqus