Wind Games 2018 (fot. aeroklub-polski.pl)

Wind Games 2018: medalowe sukcesy Polaków

W Hiszpanii zakończyły się najpopularniejsze mistrzostwa w lataniu w tunelu aerodynamicznym Wind Games 2018. Reprezentanci Polski zaliczyli świetne występy i do Polski wrócili z całą paletą medali – trzy złote, po jednym srebrnym i brązowym.

W hiszpańskiej miejscowości Empuriabrava zakończyła się piąta edycja międzynarodowych zawodów w lataniu w tunelu aerodynamicznym Wind Games 2018. Polacy w pięknym stylu wywalczyli aż pięć medali, w tym trzy złote, jeden srebrny i brąz.

W kategorii 4way VFS na najwyższym stopniu podium stanęła polska drużyna SkyRiders​ w składzie Maciej Michalak, Waldemar Suwiński, Adrian Adrian Suwiński oraz Marcin Seń.

Złoty krążek zdobył także zespół Nemesis – Andrzej Sołtyk i Josh Ruiz-Velasco wraz z zawodniczkami z Singapuru Yixuan Choo i Kyra Poh okazali się najlepsi w 4way Dynamic.

Pierwsze miejsce w kategorii 2way Dynamic wywalczył duet Vipers – Andrzej Sołtyk i Josh Ruiz-Velasco.

Ponadto Andrzej Sołtyk zdobył srebro w Solo Speed. Na podium stanęła także Maja Kuczyńska, która tym razem zajęła trzecie miejsce w kategorii Solo Freestyle.

Udane występy zaliczyły także najmłodsze zawodniczki z Polski – Kinga Bała i Krysia Wnuk zajęły odpowiednio 4. i 5. lokatę.