Przejdź do treści
Polska reprezentacja na XVII Paralotniowych Mistrzostwa Świata w Argentynie (fot. Polska Kadra Paralotniowa/Facebook)
Źródło artykułu

W Argentynie rozpoczęły się XVII Paralotniowe Mistrzostwa Świata

W argentyńskim Tucuman startują XVII Paralotniowe Mistrzostwa Świata. Polska reprezentacja jest już na miejscu. Za nimi uroczysta ceremonia i parada otwarcia mistrzostw, oficjalny dzień treningowy oraz pierwsze loty zawodnicze.

XVII Paralotniowe Mistrzostwa Świata to jedna z ostatnich sportowych imprez lotniczych w sezonie 2021. W zawodach weźmie udział 150 zawodników z 37 krajów.

Amerykę Południową reprezentują zawodnicy z Argentyny, Brazylii i Kolumbii. Z Europy rywalizują reprezentacje Francji, Austrii, Czech, Węgier, Polski i Szwajcarii, Macedonii Północnej i Serbii, które wystawiają zespoły składające się z czterech pilotów mężczyzn i jednej kobiety. Po medale przybyły także drużyny z Japonii i Filipin.

W rywalizacji indywidualnej biorą udział mistrzowie z ostatnich lat: Rafael Saladini (BRA) – Mistrz Panamerykański 2020, Theo Warden (GBR) – Mistrz Europy 2018, Pierre Remy (FRA) – Mistrz Świata 2017, Honorin Hamard – 2016 Mistrz Europy i Świata 2015; Torsten Siegel – Mistrz Europy 2014; Yassen Savov – Mistrz Europy 2012.

W rywalizacji kobiet z pewnością liczą się dwie zawodniczki – Klaudia Bułhaków (POL), Mistrzyni Świata 2015 oraz Seiko Fukuoka-Neville (FRA) – trzykrotna mistrzyni Europy kobiet (2014, 2016 i 2018).

W Argentynie Polskę reprezentują: Klaudia Bułgakow, Michał Gierlach, Paweł Faron, Jacek Górski, Paweł Chrząszcz i Jan Rentowski.

Zawodnicy mają już za sobą dwie konkurencje. 3 listopada przygotowano dla nich trasę o długości 62,9 km. Najlepszy rezultat tego dnia wśród polskich zawodników uzyskał Paweł Faron. W klasyfikacji kobiet Klaudia Bułgakow zajęła 5 miejsce.

4 listopada dla pilotów przygotowano trasę o długości 69,0 km z czterema punktami zwrotnymi. Tego dnia najlepszy rezultat tego dnia wśród polskich zawodników uzyskał Jacek Górski. Klaudia Bułgakow zajęła 13 miejsce w klasyfikacji kobiet.

Po dwóch konkurencjach prowadzi Philipp Haag (Niemcy). W klasyfikacji kobiet Klaudia Bułgakow po 2 zadaniach zajmuje 5 miejsce. W klasyfikacji drużynowej prowadzą Francuzi. Polska załoga na 18 miejscu. Wyniki poszczególnych konkurencji na stronie www.airtribune.com

Zmagania sportowe zakończą się 12 listopada.

Trzymamy kciuki za sukcesy polskiej reprezentacji!

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Czytaj więcej

lotniska
W niedzielę, 29 maja 2022 r. o godz. 16:00 na lotnisku w Chrcynnie odbędą się Mistrzostwa Aeroklubu Warszawskiego dla Juniorów Młodszych – Młodzi Modelarze-Lotnicy na Start.
lotniska
Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki to z całą pewnością najstarsza na świecie impreza sportu samolotowego, której 59 edycja odbędzie się pod koniec maja br. Jej początek sięga 1929 r., kiedy to w rok po utworzeniu Akademickiego Aeroklubu Krakowskiego,...
lotniska
W dniach od 24 kwietnia do 5 maja br. w Prievidzy (Słowacja) trwała rywalizacja podczas Krajowych Zawodów Szybowcowych "Glide Challenge Cup GSS Prievidza 2022" w klasach: Club, 15m, Combi. Obsada była topowa. Wystarczy powiedzieć że w klasie Combi startowało kilku mistrzów...
lotniska
Aeroklub Gdański zaprasza skoczków spadochronowych do udziału w Zawodach Spadochronowych o Puchar Zatoki Gdańskiej na Celność Lądowania, które zostaną rozegrane w dniach 29-31 lipca 2022 r. na lotnisku Pruszcz Gdański.

Nasze strony