Triumf polskiej reprezentacji podczas I Tunelowych Mistrzostw Świata 2015 w Pradze!

Sukcesem zakończyły się występy reprezentacji Polski w I Tunelowych Mistrzostwach Świata, które odbywały się w Pradze. Polacy aż trzy razy stawali na podium. Po zaciętej rywalizacji w czeskim tunelu aerodynamicznym Hurricane Factory polska ekipa zdobyła złoty, srebrny oraz brązowy medal.

Tunelowe Mistrzostwa Świata w Pradze to historyczne wydarzenie, po raz pierwszy organizowane w dziejach sportów lotniczych. Wystartowało w nich 220 zawodników, 77 drużyn z 23 krajów. Świetny występ reprezentacji Polski na pewno przejdzie do historii. Polacy wrócili z Mistrzostw Świata w Pradze z trzema medalami - we Fresteele’u Juniorów dosłownie opanowaliśmy podium - Maja Kuczyńska zdobyła złoto, a Andrzej Sołtyk wywalczył srebro. Do tego team FLY DEFINITION, Polska Kadra Narodowa w 4-WAY VFS, pokonała rywali, zdobywając brąz.

Medale Polaków

W I Tunelowych Mistrzostwach Świata w Pradze wzięło udział 12 zawodników z Polski.

W kategorii 4-WAY-VFS open brązowy medal zdobył zespół FLY DEFINITION - Oficjalna Reprezentacja Polski w czwórkach wertykalnych, w osobach: Dariusz Filipowski, Damian Piotr Bereda, Rafał Popławski oraz Sebastian Matejek.

W lataniu dowolnym (Solo Freestyle junior) podium podbili najmłodsi członkowie naszej ekipy. Maja Kuczyńska z Pragi wraca ze złotym medalem a Andrzej Sołtyk ze srebrnym.

W formacjach kobiet 4-Way-FS, polski kobiecy team zespołowej akrobacji spadochronowej FS4 NO MERCY, w składzie Maja Ważniewicz, Kinga Komorowska, Karina Laszuk i Iwona Raczkiewicz ostatecznie zajął 6. pozycję.

Mniej szczęścia mieliśmy w konkurencji Dynamic 2-WAY. Duet Flybeat, w osobach Sebastian Raczyński oraz Grzegorz Leonow zajął 10. miejsce, a Airbenders (Maja Kuczyńska i Andrzej Sołtyk) ostatecznie „wylądowali” na 15. pozycji, ex aequo z drużyną z Finlandii.

I Tunelowe Mistrzostwa Świata

Zawody w Pradze zostały rozegrane w następujących konkurencjach: 4-WAY-FS open, formacje kobiet 4-WAY-FS, 4-WAY-VFS, Dynamic 4-WAY, Dynamic 2-WAY oraz latanie indywidualne w stylu dowolnym.

Oprócz zawodników w Polski mogliśmy obserwować zmagania zawodników z 22 krajów z całego świata, m.in. z Belgii, Czech, Francji, Wielkiej Brytanii, Włoch, Norwegii, Rosji, USA, Hiszpanii, Szwajcarii, Finlandii, Węgier i Zjednoczonych Emiratów Arabskich.