Karol Staryszak fot.: Jacek Dankowski

Staryszak Szybowcowym Mistrzem Europy w klasie 18 metrowej

Doskonale spisał się nasz znakomity zawodnik Karol Staryszak (Aeroklub Mielecki). Utrzymał prowadzenie od czwartej konkurencji i zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Europy w klasie 18 metrowej. Jest to pierwszy tytuł naszego pilota. Karol jest aktualnym drugim wicemistrzem świata. Posiada na swoim koncie trzy medale mistrzostw Europy (złoty, srebrny i brązowy) i dwa brązowe medale Mistrzostw Świata.

Doskonale spisał się aktualny Mistrz świata - Zbigniew Nieradka (Aeroklub Częstochowski). Wywalczył drugie miejsce w klasyfikacji końcowej mistrzostw, zdobywając srebrny medal i tytuł Wicemistrza Europy w klasie 18 metrowej. Jest to pierwszy medal Mistrzostw Europy zdobyty przez naszego zawodnika.

Zbigniew Nieradka, fot. Jacek Dankowski

Dobrze zaprezentowali się pozostali nasi zawodnicy. Tomasz Rubaj (Aeroklub Gliwicki) zajął 8 miejsce w klasie 15 metrowej a Łukasz Wójcik (Aeroklub Włocławski) 13 miejsce mimo, że nie startował w ostatniej konkurencji z powodu uszkodzenia szybowca. Janusz Centka (Aeroklub Leszczyński) latał na nowym szybowcu ASH 30 Mi i mistrzostwa zakończył na 14 miejscu w klasie Otwartej.

Ceremonia oficjalnego zakończenia mistrzostw rozpocznie się w niedzielę o godzinie 11:00.

Więcej informacji na stronie organizatora egc2011.pociunai.lt/ dział „Results & Task”

Strona internetowa ekipy polskiej: <http://skn.szybowce.pl/> dział – Szybowcowe mistrzostwa Europy – Nitra 2011 - aktualności.