Srebro w klasie standard dla Sebastiana Kawy

Sebastian Kawa zdobył srebrny medal w klasie standard, podczas zakończonych właśnie 33. Szybowcowych Mistrzostwach Świata w Finlandii. To już 14 medal naszego mistrza w imprezie tej rangi. Polska drużynowo zajęła 4 miejsce, dzięki wysokim pozycjom: Tomasza Kroka – 5 miejsce w klasie standard oraz Mikołaja Zduna i Janusza Centki – 5 miejsce w dwuosobowej klasie 20 m.

Sebastian Kawa bronił zeszłorocznego tytułu mistrzowskiego, który wywalczył w Argentynie. W tegorocznej edycji mistrzostw, Polska wystawiła 7 zawodników, z których 19 pozycję wywalczył Paweł Wojciechowski Klasa Standard. W klasie Club Łukasz Błaszczyk był 11, a Jakub Barszcz 13.

Kolejne emocje związane z szybowcowymi Mistrzostwami Świata rozpoczną się 26 lipca w Lesznie.