Srebro dla Maćka Pospieszyńskiego w programie nieznanym, brąz w klasyfikacji generalnej

W Finlandii zakończono rywalizację w ramach XVI Mistrzostw Świata w Akrobacji Szybowcowej w klasie unlimited. Maciej Pospieszyński wywalczył brązowy medal w klasyfikacji generalnej, wcześniej zdobywając srebrny medal w programie nieznanym.

Mistrzem świata w akrobacji szybowcowej został Vladimir Ilinskiy, srebrny medal wywalczył Georgy Kaminskiy a brąz Maciej Pospieszyński. Stanisław Makula i Jerzy Makula zajęli odpowiednio miejsca 14. i 17. Szczegółowe wyniki: http://www.civa-results.com/2013/WGAC_2013/multi_R003s01s02s03.htm W klasyfikacji drużynowej Polacy wywalczyli brązowy medal.

W programie nieznanym pierwsze miejsce zajął Węgier Ferenc Toth (69,765%), wyprzedzając Macieja Pospieszyńskiego (68, 990%) oraz Markusa Feyerbenda (67,886%). Jerzy Makula był 13, a Stanisław Makula 15.

Maciej Pospieszyński oraz Stanisław Makula startowali na szybowcu SWIFT S-1, Jerzy Makula na szybowcu MDM-1 Fox.

W dalszym ciągu trwa rywalizacja pilotów startujących w klasie advanced. Wyniki będą znane jutro. Konkurencja co chwilę jest przerywana ze względu na nieregulaminowe warunki pogodowe. Piloci muszą dokończyć program dowolny oraz rozegrać trzecią konkurencję - program nieznany. Polacy ciągle utrzymują pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Sławomir Talowski ma bardzo duże szanse na medal w klasyfikacji generalnej. W chwili obecnej, po wykonaniu przez większość pilotów programu dowolnego zajmuje on drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.