Polka Balonową Mistrzynią Europy

Ewa Prawicka-Linke zwyciężyła Balonowe Mistrzostwa Europy w Holandii. W ostatnim locie Polka pokonała zawodniczki z Litwy i Austrii. Dwie pozostałe nasze rodaczki również zajęły wysokie lokaty. Beata Choma „wylądowała” na czwartym miejscu, a Daria Dudkiewicz – na ósmym.

3. Balonowe Mistrzostwa Europy 2015 odbywały się Drenthe w Holandii. W zawodach startowało 30 zawodniczek z całej Europy. Polskę reprezentowały trzy przedstawicielki – Ewa Prawicka-Linke, Daria Dutkiewicz (obie z Leszczyńskiego Klubu Balonowego) oraz Mistrzyni Polski – Beata Choma z Aeroklubu Poznańskiego. Mimo trudnych warunków atmosferycznych podczas Mistrzostw udało się rozegrać siedem konkurencji.

Ewa Prawicka-Linke, zawodniczka Leszczyńskiego Klubu Balonowego o złoto zawalczyła w ostatnim locie, awansując na najwyższe miejsce na podium. Polka nie wygrywała poszczególnych konkurencji, ale przez całe mistrzostwa leciała „równo”, gromadząc na swoim punkcie kolejne punkty. W klasyfikacji generalnej miała ich o ponad 100 więcej od Litwinki Daivy Rakauskaite oraz niespełna 230 punktów przewagi nad zdobywczynią trzeciego miejsca – Austriaczką Elisabeth Kindermann.

O medalowe pozycje otarły się także obecna Mistrzyni Polski Beata Choma (Aeroklub Poznański) oraz Daria Dutkiewicz (Leszczyński Klub Balonowy), które ostatecznie zajęły odpowiednio czwarte i ósme miejsce.

(fot. European Championship Hot Air Balloon for Women 2015 / Facebook Official Fanpage)