Pokazy akrobacji na zakończenie 6. Mistrzostw Europy w Akrobacji Samolotowej

6th FAI Eauropean Advanced Aerobatic Championship, Radom-Piastów
Z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych wczoraj i dziś do godziny 15:00 nie odbył się żaden lot w ramach ostatniej konkurencji mistrzostw. Po godzinie 15:30 podjęta zostanie decyzja co do lotów w dniu dzisiejszym. Do rozegrania pozostał 2 program nieznany, w którym wystartuje zgodnie z regulaminem Międzynarodowej Federacji Lotniczej FAI 75% zawodników z najlepszymi wynikami (36 pilotów).

Po rozegraniu 3 konkurencji: programu Q - program znany, programu dowolnego przygotowanego przez zawodników oraz pierwszego programu nieznanego - zawodnicy poznali go 24 godz. przed rozpoczęciem konkurencji, drużynowo prowadzi młoda ekipa francuska, której pięciu z sześciu pilotów bierze udział w zawodach międzynarodowych po raz pierwszy. Polacy zajmują drużynowo 5 miejsce.

Informacje na temat zawodników.
Dotychczasowe wyniki.

Zakończenie mistrzostw odbędzie się 15 sierpnia o godz. 14:00.

W sobotę, 15 sierpnia, na zakończenie 6. Mistrzostw Europy w Akrobacji Samolotowej w kategorii Advanced odbędą się pokazy akrobacji lotniczej. Na lotnisku Aeroklubu Radomskiego w Piastowie będzie można podziwiać m.in. jednego z najlepszych pilotów akrobacyjnych na świecie - Jurgisa Kairisa, akrobacje w wykonaniu pilotów zespołu akrobacyjnego ORLIK oraz pilotów z zespołu "Żelazny".

Program:

14:00 - 17:30 pokazy lotnicze w tym pokaz akrobacji w wykonaniu Jurgisa Kairisa, indywidualne pokazy aktualnych mistrzów, pokazy duetu (Piotr Haberland/Wojciech Krupa) z grupy akrobacyjnej Żelazny oraz zespołu akrobacyjnego ORLIK

17:30 - ceremonia zamknięcia mistrzostw i wręczenie medali
Źródło: Aeroklub Polski
comments powered by Disqus