MŚ w Akrobacji Szybowcowej: dzień 8. Srebro dla Sławka Talowskiego

Dziś rano poznaliśmy oficjalne wyniki pierwszej konkurencji rozgrywanych w Finlandii Mistrzostw Świata w Akrobacji Szybowcowej w klasie advanced. Sławomir Talowski z Aeroklubu Częstochowskiego wywalczył srebrny medal w programie obowiązkowym znanym. Katarzyna Żmudzińska i Magdalena Stróżyk, obie z Aeroklubu Poznańskiego, zajmują odpowiednio 8. i 9. Tym samym po pierwszej konkurencji Polacy prowadzą w klasyfikacji drużynowej. Pierwszą konkurencję wygrał przez co prowadzi w klasyfikacji ogólnej Johan Gustafsson ze Szwecji (76,531%), przed Sławomirem Talowskim (74,645%) i Czechem Michałem Cechmankiem (71,915%). Pozostali Polacy zajęli kolejno miejsca: 8. Katarzyna Żmudzińska, 9. Magdalena Stróżyk, 18. Tomasz Kaczmarczyk, 32. i 33. odpowiednio debiutujący w międzynarodowych zawodach Mirosław Wrześniewski i Tomasz Chodyra. 35. miejsce zajął Błażej Morawski.

Szczegółowe wyniki dostępne są tutaj.

Tymczasem piloci w klasie unlimited rozegrali dziś z samego rana drugą konkurencję - program dowolny. Wyniki, ciągle jeszcze nieoficjalne, wzbudziły dyskusję. W drugiej konkurencji najlepszy z Polaków Maciej Pospieszyński zajął 7. miejsce. Stanisław Makula i Jerzy Makula zajęli odpowiednio miejsca 18. i 19. Konkurencję wygrał Niemiec Eugen Schaal (74,692%), za nim był Francuz Benoit Merieau (74,052%) oraz Rosjanin Georgy Kaminskiy (73,955%).

Piloci startujący w klasie advanced dalej rozgrywają program dowolny, wielokrotnie przerywany przez pojawiające się chmury o zbyt niskiej podstawie.