Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Polski w Jutrosinie rozegrane

V Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Polski - Podium PL1 (fot. aeroklub-polski.pl)

W dniach 5 – 9 czerwca 2019 roku przeprowadzono Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Polski w Jutrosinie nad zbiornikiem wodnym. Zawody przeprowadzono zgodnie z regulaminem, konkurencje rozgrywano w oparciu o katalogi konkurencji CIMA FAI oraz ustaleniami przedstawianymi na odprawach przedstartowych.

Zawody zostały rozegrane w 2 klasach: PF1, PL1. Rozegrano 9 konkurencji kwalifikacyjnych oraz finały. W rywalizacji uczestniczyło blisko 40 zawodników z 8 krajów: 29 pilotów w klasie PF1 w tym 13 polaków, 10 pilotów w klasie PL1 w tym 8 polaków.

Zawody rozpoczęły się zgodnie z planem wcześnie rano w środę. W sobotę tuż przed zachodem słońca rozegrano finały Mistrzostw. Zacięta walka toczyła się do ostatniego zakrętu. W wyniku rozegranych konkurencji zostali wyłonieni mistrzowie i dwóch v-ce mistrzów w klasach PF1, PL1.

Mistrzami i v-ce Mistrzami Polski w klasach PF1, PL1 zostali:

PF1 PL1
1. Bartosz Nowicki
2. Szymon Winkler
3. Marcin Bernat
1. Wojciech Bógdał
2. Paweł Kozarzewski
3. Tomasz Dembczyński

To z pewnością było wielkie wydarzenie dla motoparalotniarzy i zarazem bardzo widowiskowe zawody dla przybyłej publiczności. Profesjonalne relacje na żywo przygotowała Telewizja Proart.

Dla wszystkich fanów paralotniarstwa, którzy nie mogli przybyć do Jutrosina, aby kibicować pilotom, lub nie zdążyli prześledzić Mistrzostw na żywo, lub chcą jeszcze raz prześledzić zmagania paralotniarzy w Jutrosinie, zamieszczamy poniżej relacje z kolejnych dni, zaczynając od środy (5 czerwca):

• V Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Polski – Środa godz. 6:00

• V Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Polski – Czwartek godz. 18:00

• V Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Polski – Piątek godz. 13:20

• V Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Polski – Sobota godz. 6:00

• V Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Polski – Sobota godz. 18:00

• V Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Polski – Sobota godz. 20:30

Źródło: Aeroklub Polski
comments powered by Disqus