Markus Haggeney mianowany nowym Sekretarzem Generalnym FAI

Markus Haggeney (fot. FAI)

Zarząd FAI powołał Markusa Haggeneya na stanowisko nowego Sekretarza Generalnego FAI, Światowej Federacji Sportów Lotniczych, ze skutkiem natychmiastowym. Haggeney, który został wskazany na objęcie tej funkcji w grudniu ubiegłego roku, formalnie przyjął nowe obowiązki.

W FAI Markus Haggeney od 2014 roku pełni funkcję dyrektora sportowego (FAI Sports & Events). – Cieszę się, że mogę podjąć to nowe wyzwanie. Teraz wraz z biurem FAI i we współpracy z całą społecznością FAI naszym celem jest zagwarantowanie stabilności funkcjonowania naszej organizacji. Stabilizacja i konsolidacja to kluczowe słowa na nadchodzące czasy – mówił Markus Haggeney.

Z kolei Prezydent FAI Bob Henderson powiedział: „Bardzo się cieszę, że Markus przyjął propozycję na stanowisko Sekretarza Generalnego i uważam, że jest to dobra decyzja dla przyszłości FAI”.

60-letni Niemiec, Markus Haggeney sportom lotniczym poświęcił większość życia. Kilkukrotnie wystąpił w międzynarodowych mistrzostwach balonów. Potem postanowił przejść na drugą stronę i zająć się organizowaniem zawodów i wydarzeń sportowych. Zanim dołączył do biura FAI w Lozannie w 2014 roku, przez 15 lat reprezentował niemiecki sport balonowy, biorąc aktywny udział w tworzenie reguł i zasad organizacji sportu lotniczego.

Markus prowadził szeroko zakrojone działania korporacyjne w świecie sportów lotniczych, ale i poza nim. Nabyte doświadczenie pozwala mu świadomie oceniać biznesową stronę sportu, która jest niezbędna dla funkcjonowania FAI i międzynarodowych federacji. Obecnie szkoli się w sporcie paralotniowym.

Źródło: Aeroklub Polski
comments powered by Disqus