II Puchar Świata w Indoor Skydivingu rozegrany (fot. Flyspot)

II Puchar Świata w Indoor Skydivingu rozegrany. Polacy z medalami!

W tunelu aerodynamicznym Flyspot w Morach pod Warszawą zakończył się II Puchar Świata w Indoor Skydivingu. Polska reprezentacja nie zawiodła – finalnie zdobyła trzy medale.

II Puchar Świata w Indoor Skydivingu to największa w historii i najważniejsza tegoroczna impreza w Indoor Skydivingu na świecie. Do Warszawy zjechały największe gwiazdy światowego spadochroniarstwa, żyjące legendy sportów ekstremalnych. Od 13 – 16 października rywalizowali oni o najwyższe trofea sportowe w Indoor Skydivingu. W zawodach wzięli udział reprezentanci 28 krajów: 110 zespołów i solistów, w sumie 350 zawodników.

Podczas zawodów nie zawiedli kibiców reprezentanci naszego kraju. Złoto w kategorii Dynamic 2-Way zdobył team Vipers w osobach: Andrzej Sołtyk oraz Josh Ruiz-Velasco. Świetnie spisali się także polscy juniorzy – srebrny medal we Freestyle Junior zdobył Andrzej Sołtyk, Wicemistrz Świata Juniorów 2015, a brązowy medal w tej samej kategorii wywalczyła Aleksandra Sołtyk.

Podczas Pucharu Świata we Flyspot Warszawa „rozsypał się” dla Polaków „worek” czwartych miejsc. Tuż za podium znalazła się Maja Kuczyńska, szesnastoletnia Mistrzyni Świata Juniorów 2015. Nasza zawodniczka rywalizowała w Solo Freestyle Open. Ponadto czwarte miejsca zajęli – team kobiecy „No Mercy” (Formation Skydiving 4-Way-Female) oraz Fly Definition Polish VFS Team (Vertical Formation Skydiving).

Pozostałe miejsca startujących Polaków to: 5. lokata FlySpot Chicks w Formation Skydiving 4-Way Female, 7. miejsce dla Skyriders Speedfly oraz 8. miejsce teamu aVFSome w VFS, a także 18. pozycja Sky4Four w Formation Skydiving 4-Way Open.