Finał Mistrzostw Świata w Wyścigach Dronów 2019 (fot. FAI)

Finał Mistrzostw Świata w Wyścigach Dronów 2019

W Chinach w miejscowości Xiangshan Ningbo zakończyły się Mistrzostwa Świata w Wyścigach Dronów – FAI World Drone Racing Championship 2019. Złoto wywalczył Koreańczyk. Polacy zajęli 10. lokatę w kategorii drużynowej.

111 zawodników z 31 krajów w Chinach walczyło o najwyższe trofeum w WDRC2019. Nowym Mistrzem Świata w wyścigach dronów został Koreańczyk Kang Changhyeon. 16-latek zdobył również mistrzowski tytuł w klasyfikacji juniorów. I to jego kraj zwyciężył w kategorii drużynowej. W klasyfikacji kobiet po raz kolejny tryumfowała 12-letnia Wannapong Wanraya z Tajlandii.

Najlepiej z Polaków zaprezentował się Paweł Laszczak, który wywalczył 10. lokatę. Pozostali Polacy Bartłomiej Laszczak, Stanisław Wielgosz oraz Michał Mrówczyński ukończyli zawody odpowiednio na 53., 55. i 79. miejscach.

Ostatecznie na 31 reprezentacji narodowych startujących w mistrzostwach Polska zajęła bardzo dobre 10. miejsce.

Najlepszą drużyną z Europy okazała się Francja, która była tuż za podium, na 4. miejscu. Poza nią w pierwszej dziesiątce znalazły się również Niemcy (5), Szwecja (6) i Hiszpania (8).