Dobre wyniki młodych modelarzy

W Mistrzostwach Świata Modeli Swobodnie Latających, rozegranych w dniach 28.07-03.08.2014 w rumuńskiej miejscowości Salonta,  w konkurencjach: F1A, F1B i F1P dla juniorów, polska reprezentacja wywalczyła w klasyfikacji generalnej mistrzostw 2 miejsce. Ponadto drużyna „gumówkarzy” (F1B) w składzie: Kacper Łukaszewicz, Bartłomiej Bilewicz oraz Dawid Lipski zdobyła tytuł drugich wicemistrzów świata, zdobywając brązowy medal w klasyfikacji drużynowej. Trenerem drużyny był Stanisław Skibicki z Suwałk.

Drużyna „szybowników” (F1A) wywalczyła drużynowo najlepsze od blisko 10-ciu lat – 4-te miejsce. Do medalu zabrakło im 36 sekund, opiekunem drużyny był Norbert Suwała ze Stalowej Woli. Drużyna „silnikówkarzy (F1P) pod opieką Jerzego Włodarczyka z Chrzanowa także zajęła 4-te miejsce. W mistrzostwach udział wzięło 21 państw.