Przejdź do treści
Artur Kielak, fot. Tadeusz Brodalka
Źródło artykułu

Artur Kielak Mistrzem Polski 2011 w Akrobacji Samolotowej w klasie Advanced!

Artur Kielak z Aeroklubu Śląskiego wywalczył złoty medal i tytuł Mistrza Polski na zakończonych na lotnisku Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu 45. Mistrzostwach Polski w Akrobacji Samolotowej. Srebro przypadło Radosławowi Rumszewiczowi również z Aeroklubu Śląskiego, a brąz Łukaszowi Czepieli z Aeroklubu Poznańskiego – tegorocznemu zwycięzcy Memoriału Lecha Marchelewskiego.

W piątek piloci rozegrali ostatnią, czwartą konkurencję Mistrzostw Polski – drugi program nieznany, do którego podobnie jak w przypadku pierwszego programu nieznanego, sami zgłosili propozycje figur, z których następnie został ułożony program w wersjach do wyboru. Ostatnią konkurencję, podobnie jak wszystkie poprzednie wygrał Artur Kielak. Drugi był Wojciech Krupa, który w klasyfikacji końcowej odrobił stratę z poprzedniej konkurencji i w klasyfikacji generalnej zajął czwarte miejsce. Trzeci w ostatniej konkurencji był Łukasz Czepiela.

Artur Kielak zapytany po której konkurencji czuł, że poleciał najlepiej relacjonował: - Zdecydowanie najlepiej czułem się po programie dowolnym i pierwszym programie nieznanym. Program dowolny poleciałem w swoim stylu. Zawsze stawiałem na dynamikę, precyzję i agresję w pilotażu akrobacyjnym i tak też poleciałem. Drugi program dowolny z założenia potraktowałem spokojniej i nie zależało mi na stuprocentowej dynamice, czy precyzji, a raczej na czystości w wykonywaniu figur. Bardzo ucieszył mnie fakt, że pomimo tego znowu udało mi się wygrać i przypieczętować zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Mistrz Polski podreślał też: - W trakcie trwania sezonu, bardzo często prosiłem Adama Labusa z Aeroklubu Śląskiego, aby obserwował moje loty i komentował ich precyzję i jakość. Adam szkolił mnie podstawowo w akrobacji i na zawsze będzie dla mnie wzorem człowieka i akrobaty oraz przyjacielem.

W ostatniej konkurencji startowało zgodnie z regulaminem 75% zawodników (10 pilotów) - tylko ich wyniki były wliczane do klasyfikacji, pozostali wykonali loty, które sędziowie ocenili, ale oceny nie były uwzględniane w klasyfikacji.

Wyniki końcowe w klasyfikacji generalnej 45 Mistrzostw Polski w Akrobacji Samolotowej:

 

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony