Aeroklub Polski na targach Multisport Expo

Aeroklub Polski

17 grudnia 2011 roku w godzinach 10.00-18.00, we wrocławskiej Hali Orbita, odbyły się targi World Games Sport. O miano miasta - organizatora The World Games 2017 starają się: Wrocław, Kapsztad (Republika Południowej Afryki) oraz Budapeszt (Węgry). W związku z tym, że Wrocław został zakwalifikowany do finałowej trójki miast rywalizujących o organizację The World Games 2017 zorganizowano imprezę promująca kandydaturę oraz dyscypliny rozgrywane na The World Games. Kandydatura Wrocławia uzyskała pełne wsparcie ze strony Ministerstwa Sportu oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Konkurencja jest na wysokim poziomie i dlatego miasto Wrocław zdecydowało się zorganizować targi sportów nieolimpijskich "Targi Multisport Expo". W imprezie uczestniczyły federacje sportów rozgrywanych na The World Games oraz firmy zajmujące się sportem i sprzętem sportowym.

Była to dobra okazja do promocji dyscyplin sportowych, reprezentowanych przez Aeroklub Polski. W Targach uczestniczyła 19 osobowa grupa przedstawicieli trzech dyscyplin sportu lotniczego: sportu spadochronowego, sportu motoparalotniowego oraz modelarstwa lotniczego i kosmicznego. Te właśnie dyscypliny zostały uznane przez WAGA za najbardziej widowiskowe, to one zostaną włączone do dyscyplin sportowych, starających sie o wejście do olimpijskiego grona. AP mogło rozdawać ulotki informacyjne dotyczące swojej dyscypliny, udzielać bezpośrednio zwiedzającym informacji na temat AP, jako związku sportowego, na temat wszystkich dyscyplin, jakimi sie zajmujemy, mogliśmy prezentować na swoim stoisku materiały takie jak: sprzęt do uprawiania danej dyscypliny sportowej, medale i puchary z zawodów, materiały zdjęciowe i video, stroje sportowe i inne atrakcje związane z dyscypliną.

Największe uznanie uzyskali sportowcy latający specjalnymi modelami w takt muzyki tzw. pokaz Aeromusicals, klasa modeli F6B. Gromkimi brawami przyjęto ich pokazy a także pokazy latających modeli, bez muzyki.

Aeroklub Polski miał wydzielony czas, w którym na scenie mogliśmy zaprezentować swoją dyscyplinę w dowolny, atrakcyjny sposób. Do dyspozycji uzyskaliśmy specjalny boks, obok boksu dodatkową przestrzeń, gdzie mogliśmy pokazywać i dać do wypróbowania sprzęt używany w naszych dyscyplinach. Można było, zainscenizować trening w skokach na celność lądowania, na tzw. patelnię. Zwiedzający mogli sobie wykonać serię skoków, ubrać na siebie spadochron, usiąść w paralotni z napędem. Obok naszego stoiska zostały ustawione dwa symulatory lotów modelarskich, gdzie najczęściej młodzi ludzie mogli popróbować swoich sił w lataniu i lądowaniach. Organizatorzy zapewnili promocję imprezy poprzez ulotki, plakaty i internet.

Lidia Kosk
Dyrektor Sportowy AP
 

Źródło: Aeroklub Polski
comments powered by Disqus