21. Balonowe Mistrzostwa Europy za nami

Na Majorce dobiegły końca 21. Balonowe Mistrzostwa Europy. Polska drużynowo zajęła 7. lokatę.

Na Majorce, podczas tegorocznych Balonowych Mistrzostw Europy 84 załogi z 25 krajów rywalizowały ze sobą o tytuł Mistrza Starego Kontynentu. W tym roku największym wyzwaniem okazała się pogoda – zawodnicy musieli zmierzyć się ze zmiennymi wyspiarskimi warunkami, które panowały na hiszpańskiej wyspie.

Ostatecznie balonowym mistrzem Europy 2019 został Stefan Zeberli ze Szwajcarii. Drugie miejsce zajął Litwin Laurynas Komza, a ostatnie miejsce na podium należy do Francuza Nicolas Schwartz.

Najlepszy z Polaków Mateusz Rękas ukończył zawody na 14. miejscu. W pierwszej dwudziestce, na 17. pozycji wylądował Tomasz Filus. Kolejne miejsca Polaków to: 27. Bartosz Nowakowski, 30. Arkadiusz Iwański, 32. Roman Bauta oraz 57. Beata Choma.

Zdobyta przez biało-czerwonych punktacja dała Polsce drużynowe 7. miejsce.