Przejdź do treści
Samoloty Extra (fot. Dominik Stachon/kulturalnabochnia.pl)
Źródło artykułu

Festyn lotniczy na Jubileusz Aeroklubu Podhalańskiego

W tym roku przypada 60 rocznica powstania Aeroklubu Podhalańskiego w Nowym Sączu z siedzibą w Łososinie Dolnej oraz 85 rocznica Szybownictwa na Sądecczyźnie. O historii działalności lotniczej na Sądecczyźnie można przeczytać tutaj.

Dla uczczenia obchodów odbędzie się festyn lotniczy z udziałem najlepszych pilotów wojskowych i cywilnych z uwzględnieniem dużego udziału Sił Powietrznych i Lądowych Polski.

Aeroklub Podhalański serdecznie zaprasza wszystkich miłośników i sympatyków lotnictwa na festyn lotniczy, który odbędzie się 21.08.2016 r. Początek o godz. 12:00.

 
Samoloty RWD-5R oraz Jak-18 (fot. Dominik Stachon/kulturalnabochnia.pl)

W cykl imprez z okazji 60 lat istnienia Aeroklubu Podhalańskiego i 85 lat szybownictwa na Sądecczyźnie wpisane są również, organizowane przy współudziale Aeroklubu Polskiego, Komisji Samolotowej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki, 6. Rajdowe Samolotowe Mistrzostwa Polski, które odbędą się w dniach 20–24.07.2016 r. na lotnisku w Łososinie Dolnej.

Aeroklub Podhalański zaprasza na lotnisko w Łososinie Dolnej na festyn lotniczy oraz do kibicowania podczas 6. Rajdowych Samolotowych Mistrzostwach Polski.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony