FAI F5J World Cup w Łososinie Dolnej

F5J model (fot. barcs.co.uk)

Aeroklub Podhalański zaprasza modelarzy do udziału w zawodach FAI F5J World Cup Szybowców Elektrycznych do Lotów Termicznych, które odbędą się w dniach 8-10 maja 2020 r. na lotnisku w Łososinie Dolnej.

Lotnisko jest trawiastym lotniskiem sportowym o dość dużym ruchu małych i ultra-lekkich samolotów, szybowców itp. Cały ruch na lotnisku będzie wstrzymany zarówno na okres zawodów jak i treningu zawodników. Lotnisko będzie udostępnione dla zawodników od godz. 13:00 czasu lokalnego w piątek (8 maja).

Zawody odbędą się według bieżących regulaminów klasy F5J opublikowanych na stronach FAI. Model musi być wyposażony w jeden z zatwierdzonych przez FAI AMRT (altimetr i wyłącznik silnika) np. ALTIS z wymaganym firmware zawodniczym. Więcej TUTAJ.

Klasa F5J to kontrolowane zdalnie szybowce latające z ograniczonym czasem lotu, napędzane silnikiem elektrycznym. F5J to model szybowca, który jest wyposażony w silnik elektryczny zapewniający napęd wyłącznie w celu uruchomienia i w którym siła nośna jest generowane przez siły aerodynamiczne działające na powierzchnie nośne, które pozostają nieruchome (z wyjątkiem powierzchni sterujących).

Każdy uczestnik musi posiadać ważną licencję sportową FAI zarejestrowaną w rejestrze FAI i/lub na stronie Komisji Modelarskiej Aeroklubu Polskiego – dotyczy tylko polskich zawodników. Uczestnik musi również posiadać ważne ubezpieczenie OC. Aeroklub Podhalański prosi o zwrócenie uwagi, że lotnisko znajduje się w zamieszkałej części Łososiny, jest otoczone ruchliwymi ulicami. Ubezpieczenie OC jest bezwzględnie wymagane i organizatorzy proszą o okazanie kopii przy rejestracji.

W zawodach może wziąć udział do 80 zawodników. Opłata startowa wynosi 50 € (215.00 PLN) dla seniorów i 25 € (107.50 PLN) dla juniorów.

Zgłoszenia udziału w zawodach należy dokonać elektronicznie do dnia 3 maja 2020 r. na stronie www.rc-szczecin.pl/registrationlos.html
W przypadku trudności z rejestracją lub brakiem potwierdzenia w ciągu 24 godzin należy wysłać SMS lub zadzwonić do Wiesław Potoczek +48 601-722-252.

Więcei informacji w Biuletynie Nr 1 oraz na stronie www.rc-szczecin.pl

Lotnisko Łososina Dolna (EPNL) (N49°44'43.9" E20°37'24.7). Dla potrzeb nawigacji samochodowej można używać adresu: Polska, Łososina Dolna lotnisko. Dojazd od granicy zachodniej cały czas autostradą A4, zjazd w Brzesku DK75 kierunek Nowy Sącz – 30km do Łososiny Dolnej.

Źródło: Aeroklub Podhalański
comments powered by Disqus