Szybowcowe Mistrzostwa Polski w Michałkowie rozegrane

Szybowcowe Mistrzostwa Polski w Michałkowie (fot. Maciej Całka)

Na lotnisku w Michałkowie zakończyła się pierwsza w tym roku edycja zawodów szybowcowych pod wspólną nazwą Ostrów Glide. Po gorącej termice bezmchmurnej zawodnicy mieli trzy dni przerwy ze względu na pogorszenie pogody a następnie rozegrano kolejne dwie konkurencje.

W klasie standard Mistrzem Polski został Jakub Barszcz (Aeroklub Orląt Dęblin), w klasie 18 m zwyciężył Łukasz Wójcik (Aeroklub Włocławski) a w klasie club-A Martin Bjornebekk z Norwegii. Zawodnicy Aeroklubu Ostrowskiego zajęli ostatecznie miejsca: 2. Łukasz Błaszczyk (v-ce Mistrz Polski) 6 Łukasz Florkowski, 16 Norbert Gulczyński, 21 Maciej Całka, 31 Jakub Puławski, 45 Karol Skarżyński.

Startowało w sumie 64 pilotów z Polski, Niemiec i Norwegii. Zawody liczą się do międzynarodowego rankingu FAI. Szczegóły na oficjalnej stronie zawodów ostrowglide.pl, wyniki na serwisie Soarigspot oraz nowy profil oficjalny OG na FB. Zdjęcia z zawodów znajdują się w galerii.

Zawodnikom dziękujemy za sportową i bezpieczną rywalizację.

Zapraszamy już 17 lipca na kolejną edycję Ostrów Glide, na którą wciąż przyjmowane są zapisy, szczególnie do klasy OPEN, która została rozszerzona o szybowce klasy 18m (w tym Jantary 2B). Dostepny jest nowy formularz do zapisów. W razie pytań organizatorzy proszą o kontakt.


(fot. aeroklub.osw.pl)

Źródło: Aeroklub Ostrowski
comments powered by Disqus