Foto-wspomnienia z festynu "Lotnisko bliżej miasta"

Festyn Lotniczy "Lotnisko bliżej miasta"

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z festynu lotniczego "Lotnisko bliżej miasta", który odbył się w Michałkowie w weekend 21. i 22. maja 2011r. Zdjęcia dostępne są na stronie Aeroklubu Ostrowskiego.

Główną atrakcją był trzykrotny niski przelot dwóch odrzutowców F-16 z 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań Krzesiny oraz pokaz "latającego czołgu" - ciężkiego śmigłowca wojskowego Mi-24. Nie zabrakło także wielokrotnych widowiskowych akrobacji w wykonaniu znakomitego pilota Marka Szufy na samolocie Christen Eagle, jak również występu grupy akrobacyjnej Żelazny. Swoje umiejętności zaprezentowali także piloci grupy 3AT3. Wieczorem oraz wczesnym rankiem niebo nad Michałkowem należało do pilotów paralotni, którzy wykonywali efektowne przeloty w szyku.

Pierwszy dzień zakończył koncert grupy The Liverpool oraz pokaz sztucznych ogni.

Rano w niedzielę odbyła się prezentacja dwóch balonów oraz pokaz paralotni. Około godziny czternastej nastąpił odlot śmigłowca Mi-24.

Zainteresowanie festynem było ogromne. W godzinach szczytu niestety zakorkowaniu uległy wszystkie drogi dojazdowe do lotniska. Korki objęły także internet - niespodziewanie przeciążona została strona internetowa festynu. Stronę Aeroklubu odwiedziło w weekend ponad siedem tysięcy osób.

Festyn "Lotnisko bliżej miasta" był pierwszą imprezą tego typu zorganizowaną z takim rozmachem i dla tak wielkiej liczby odwiedzających. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowania i organizację festynu.

Organizatorzy Festynu

Źródło: Aeroklub Ostrowski
comments powered by Disqus