Apel Aeroklubu Ostrowskiego dotyczący zakupu szybowca "Bocian"

Szybowiec "Bocian" Aeroklubu Ostrowskiego (fot. michalkow.pl)

Dla szybowników "Bocian" jest jak pierwszy w życiu rowerek dla każdego z nas. Większość pilotów rozpoczynało na tym szybowcu swoją lotniczą przygodę. W Aeroklubie Ostrowskim przez lata 2 latające "Bociany" dobiegły jednak granicy swojego resursu i pilnie potrzebny jest aeroklubowi dwumiejscowy szybowiec szkolny.

Jeden z szybowców "Bocian" (SP-2767) przeszedł na zasłużona emeryturę w lipcu br. Swój ostatni lot przed szybowcową emeryturą odbył 28 czerwca. Szybowiec ten został wyprodukowany w 1974 roku w Jeżowie i właśnie wtedy trafił do Aeroklubu Ostrowskiego. Do końca czerwca 2016 roku wyszkolił setki pilotów, wśród których byli także ci, którzy mogą dziś poszczycić się tytułem Mistrza Europy, jak na przykład Łukasz Błaszczyk.

Poniżej zamieszczamy apel Aeroklubu Ostrowskiego dotyczący zbiórki na zakup szybowca Bocian. Do końca akcji pozostało już tylko 9 dni.

"Spróbujmy wspólnie zebrać potrzebną kwotę. Aeroklub ogłasza powszechną zbiórkę na zakup szybowca Bocian, który będzie przez kolejne lata służył do lotów w Michałkowie. Adres internetowy www.zrzutka.pl/nowybocian Prosimy rozpowszechnić tą akcję. Nawet najmniejsza wpłata będzie dużym wsparciem, liczymy na efekt skali. Niech każdy przekaże ile może. Jeśli ktoś ma możliwość prosimy zaprosić firmy lub instytucje do sponsorowania tego zakupu. Możemy w zamian okleić szybowiec, zorganizować loty widokowe, event, nadać certyfikat "Partnera AO" z reklamą na stronie www.michalkow.pl. Jest wiele możliwości... W razie pytań prosimy o kontakt z biurem lub Dyrektorem Aeroklubu Ostrowskiego Tadeuszem Malarczykiem dyrektor@michalkow.pl, tel. 601 688 111."

Z Lotniczym Pozdrowieniem
Zarząd i piloci z Michałkowa

Źródło: Aeroklub Ostrowski
comments powered by Disqus