Zamieć śnieżna przywitała nowotarskich lotników rozpoczynających sezon lotniczy 2012

Aeroklub Nowy Targ

W dniu 1.04.2012r. na lotnisku w Nowym Targu, miejscowy aeroklub uroczyście rozpoczął kolejny sezon lotniczy. Z uwagi na panujące, złe warunki atmosferyczne, tradycyjna – coroczna Msza Św. odbyła się w sali wykładowej aeroklubu. W tym roku, Eucharystia została odprawiona w koncelebrze przez o. Kazimierza Krakowczyka (na co dzień opiekujący się kaplicą papieską pod Turbaczem) oraz ks. pilota Zygmunta Wandasa (z parafii zaleszańskiej – diecezji sandomierskiej). Oprawę muzyczną zapewnili wieloletni przyjaciele naszego Aeroklubu i lotniska: Kamil i Darek. Główną intencją nabożeństwa była modlitwa za naszych kolegów Kamila, Stanisława oraz Tadeusza, tragicznie zmarłych w wypadkach lotniczych minionego roku.

Po zakończeniu nabożeństwa i krótkiej przerwie, kilkudziesięciu członków Aeroklubu Nowy Targ wzięło udział w corocznej, obowiązkowej Konferencji Bezpieczeństwa Lotniczego. Konferencję prowadzili Kierownik Szkolenia Aeroklubu Nowy Targ – Kazimierz Czerwiński oraz Przewodnicząca Zespołu Bezpieczeństwa Lotniczego ANT - Katarzyna Bartoszuk. Przedstawiono analizę bezpieczeństwa lotniczego w lotnictwie cywilnym, Aeroklubie Polskim a w szczególności w Aeroklubie Nowy Targ.

W następnej kolejności, ok. godz. 14.00 rozpoczęło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Aeroklubu Nowy Targ. Głównym celem było zatwierdzenie sprawozdania finansowego ANT za rok 2011, które zostało jednomyślnie przyjęte przez zgromadzonych członków stowarzyszenia.

Po formalnym zamknięciu obrad, Prezes Zarządu – Paweł Kos przedstawił zakres ostatnio zakończonych oraz aktualnie trwających aeroklubowych inwestycji. Do najważniejszych należy zaliczyć:

  • Zakup samolotu holującego JAK12A

  • Zakup dwumiejscowego szybowca szkolno-treningowego Twin Astir 1

  • Zakończony remont generalny dwumiejscowego szybowca szkolnego Bocian

  • Wymiana radiostacji lotniczych we wszystkich szybowcach

  • Zakończony remont pomieszczenia aeroklubowego z przeznaczeniem na pokój wypoczynku pilota

  • Trwająca inwestycja w stację paliw z systemem zarządzania wydawania paliwa


Został przedstawiony także projekt nowego systemu ewidencji lotów i członków oraz całkowicie nowy layout witryny internetowej.

Prezes przekazał także uczestnikom spotkania informację o największym dylemacie Zarządu ANT ostatnich miesięcy. Otóż konsekwencją pozyskania samolotu holującego Jak12A była konieczność przekazania na rzecz Centralnej Szkoły Szybowcowej w Lesznie 3 szybowców szkolno-treningowych Junior. Na sali zawrzało … okazało się jednak ku uciesze wszystkich obecnych, że był to żart prima aprilisowy :)

Źródło: Aeroklub Nowy Targ
comments powered by Disqus