Przejdź do treści
Źródło artykułu

XII Nowotarski Piknik Lotniczy odwołany

Fani lotnictwa z pewnością zastanawiali się co będzie ze spotkaniem na nowotarskim lotnisku podczas dwunastej edycji Nowotarskiego Pikniku Lotniczego.

Nowotarski Piknik Lotniczy to impreza cykliczna, trwająca dwa dni, mająca charakter imprezy plenerowej. Jest to największa i jedyna tego typu impreza na Podhalu, gromadząca duża publiczność, dochodzącą do 13 000 – 15 000 widzów dziennie. Na nowotarskim niebie można podziwiać akrobacje lotnicze w wykonaniu najlepszych pilotów z Polski i Świata oraz wiele różnych statków powietrznych.

Aeroklub Nowy Targ z wielką przykrością poinformiwał o konieczności podjęcia trudnej decyzji o odwołaniu XII Nowotarskiego Pikniku Lotniczego. – Pozostając w poczuciu odpowiedzialności za zdrowie Państwa oraz organizatorów wydarzenia, nie mogliśmy jednak zdecydować inaczej – mówi Paweł Kos, Prezes Aeroklubu Nowy Targ.

Coroczny piknik lotniczy służy popularyzacji lotnictwa cywilnego i wojskowego, a także miasta, Nowego Targu jako ważnego punktu na światowej mapie lotniczej. Dodatkowo tym roku piknik miał uświetnić 90-tą rocznicę powstania nowotarskiego lotniska.

Niestety sytuacja w kraju związana z pandemią koronawirusa oraz olbrzymi kryzys gospodarczy pokrzyżowały nam plany organizacyjne – tłumaczy Paweł Kos.

Zapewniamy jednak, że największe święto lotnicze na Podhalu, tak lubiane i cenione przez rzeszę tysięcy naszych widzów, powróci na nowotarskie niebo już przyszłym roku – dodaje Prezes Aeroklubu Nowy Targ.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony