Przejdź do treści
Źródło artykułu

Szybowcowy Puchar Tatr 2020

Zapraszamy pilotów do udziału w I Regionalnych Zawodach Szybowcowych „Szybowcowy Puchar Tatr”, który odbędzie się w dniach 2 – 10 maja 2020 r. na lotnisku Nowy Targ (EPNT). Organizatorem imprezy jest Aeroklub Nowy Targ.

Zawody będą rozgrywane w następujących klasach:
a) RZS Mix (15+18m) – Jedna klasyfikacja uwzględniająca pilotów polskich i zagranicznych, na szybowcach zaliczanych do klas 15m oraz 18m, zgodnie z aktualną tabelą współczynników opublikowaną przez Komisję Szybowcową.
b) RZS Klub-A – Jedna klasyfikacja uwzględniająca pilotów polskich i zagranicznych, na szybowcach zaliczonych do klasy Klub-A, bez balastu wodnego, zgodnie z aktualną tabelą zamieszczą na stronie internetowej zawodów.

"Zapraszamy na szybowcowe zbójowanie po Tatrach w Maju 2020. Pogoda dopisze, czy nie – zabawa będzie. A jak dopisze, to polatamy po rejonie znanym przecież z zawodów FCC i dalej na wschód aż po Bieszczady, gdzie zawodów jeszcze nie było. I niech już żałują ci, co nie przyjadą. Nowy Targ jest blisko naszych najpiękniejszych gór, ale szeroka dolina nie straszy trudnościami i pola są. Inaczej niż lata temu można teraz latać przez granicę, a to będą już zupełnie inne zawody." – tak na zawody zaprasza sam mistrz – szybownik, którego nikomu przedstawiać nie trzeba – Sebastian Kawa. Jego udział z pewnością podniesie stopień rywalizacji sportowej na tych zawodach.

Ostatnie zawody szybowcowe w Nowym Targu odbyły się niemal 20 lat temu. Teraz trwa rejestracja na majowe zawody.

W zawodach uczestniczyć mogą tylko piloci szybowcowi którzy: posiadają ważną Licencję Sportową FAI w zakresie sportów szybowcowych, wykazują się doświadczeniem lotniczym w postaci minimum 200 h nalotu dowódczego na szybowcach, wykonując przeloty szybowcowe przelecieli ogółem co najmniej 5000km.

Zgodnie z założeniami organizatora na zawodach obowiązuje limit ilości uczestników wynoszący po 15 szybowców w klasie Klub-A oraz 15 szybowców w klasie Mix (15+18m). O zakwalifikowaniu na listę startową decyduje data wpłaty wpisowego. Wpisowe w kwocie 600 PLN można wpłacać do dnia 02.03.2020r.

Zgłoszenia przyjmowane są drogą elektroniczną poprzez formularz umieszczony na stronie internetowej zawodów www.zawody.epnt.pl/rejestracja.
 
Wcześniej, w dniach 27.04. – 01.05.2020r., odbędzie się trening zawodników. 1 maja wieczorem odbędzie się odprawa inauguracyjna. Na 2 maja o godz. 9:00 zaplanowano ceremonię otwarcia zawodów. 9 maja wieczorem odbędzie się ceremonia zakończenia zawodów i wręczenia nagród. 10 maja będzie dniem rezerwowym.

Dodatkowe informacje zostaną opublikowane niebawem w Regulaminie Lokalnym i Piśmie Organizacyjnym na stronie www.zawody.epnt.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony