Przedszkolaki po raz kolejny z wizytą na nowotarskim lotnisku

Przedszkolaki po raz kolejny z wizytą na nowotarskim lotnisku

W dniu 25.06.2014r. nowotarskie lotnisko odwiedziła gromadka dzieci z Prywatnego Przedszkola „Promyczek” z Nowego Targu.

Aeroklub Nowy Targ zawsze na taką okoliczność udostępnia swoje szybowce oraz samoloty, tak aby każdy maluch mógł chociaż przez chwilę poczuć się jak prawdziwy pilot i zasiąść za sterami jednego z nich. Niewątpliwie jedną z największych atrakcji tej wizyty była obecność śmigłowców 56. Bazy Lotniczej z Inowrocławia, która właśnie w tym czasie bazowała na nowotarskim lotnisku.

Dzięki uprzejmości Dowódcy Bazy - płk. Zbigniewa Musiała, dzieci poza sprzętem aeroklubowym mogły podziwiać od środka śmigłowce MI-2 oraz MI-24. Każdy maluch miał możliwość zasiąść za ich sterami, wywołując na twarzach ogromną radość.

Wojskowa Straż Pożarna zademonstrowała naszym maluchom sprzęt ratownictwa pożarowego, a największym powodzeniem cieszyło się polewanie wodą z węża strażackiego. Na wysokości zadania stanęli także wojskowi ratownicy medyczni, którzy pokazali w ciekawy sposób na czym polega ich praca. 

Następnie przedstawiciele nowotarskiego aeroklubu opowiedzieli dzieciom o tajnikach latania szybowcowego i samolotowego, a także pozwolili każdemu maluchowi na zajęcie miejsca pilota w szybowcu oraz samolocie AN-2.Na koniec, dzięki zaangażowaniu Szkoły Spadochronowej „Skoczek”, dzieci mogły zobaczyć na czym polegają skoki spadochronowe oraz jak sam skoczek przygotowuje się do każdego z  nich.

Na pożegnanie, każdy maluch otrzymał „coś słodkiego” i wyruszył w drogę powrotną do przedszkola.

Szczególne podziękowania należą się Panu płk. Zbigniewowi Musiałowi - Dowódcy 56. Bazy Lotniczej z Inowrocławia za wyrażenie zgody na wejście dzieci do śmigłowców bojowych oraz Pani Annie Bale ze Szkoły Spadochronowej „Skoczek” za demonstrację sprzętu spadochronowego.

Paweł Kos - Prezes Aeroklubu Nowy Targ
foto: Michał Adamowski

Źródło: Aeroklub Nowy Targ
comments powered by Disqus