Odszedł Kazimierz Topa

ŚP. Kazimierz Topa

Odszedł od nas kolega Kazimierz TopaZ głębokim smutkiem i żalem zawiadamiamy, że odszedł nasz Kolega Kazimierz Topa. Honorowy członek Aeroklubu Nowy Targ. Cześć Jego Pamięci.

Wspomnienie Roberta Koprowskiego

2 sierpnia 2013 r przyszedłem na lotnisko, miałem polecieć na termikę więc przygotowywałem Twin Astira do lotu...wtedy podszedł do mnie Pan Kazek, jak zawsze uśmiechnięty i życzliwy, spytał czy w końcu go zabiorę bo jeszcze nie miał okazji lecieć tym "niemcem". Oczywiście, że go zabiorę ! Pogoda piękna, wszystko gotowe a przecież jest miejsce z tyłu...polecieliśmy. 

Ja młody szybownik a On najstarszy członek ANT, jedyny o statusie honorowego. Dla mnie było to zaszczyt  Tego dnia lataliśmy pod pięknym szlakiem od Krościenka aż po Jabłonkę, po drodze spotkaliśmy szybowników z Żaru, krążyliśmy z nimi w jednym kominie, było super. 

Wtedy też Kudłaty dał w swoje pierwsze pole, lądował w Łopusznej podczas próby przelotu, Wspólnie z panem Kazkiem obserwowaliśmy jego lot i to lądowanie, podczas gdy my bez problemu trzymaliśmy się podstawy.

Tego dnia nam obu latanie sprawiło wiele przyjemności, to był jeden z tych lotów, które pamięta się bardzo długo... Ja zapamiętam go do końca życia, bo był to ostatni lot Kazia. Dzisiaj dowiedziałem się, że już nie spotkamy się na lotnisku, nie przywita mnie jego zawsze pogodna i uśmiechnięta osoba. 

Odszedł człowiek legenda ... 

Źródło: Aeroklub Nowy Targ
comments powered by Disqus