Przejdź do treści
Źródło artykułu

Modelarz Aeroklubu Nowy Targ z medalem za osiągnięcia lotnicze

Aeroklub Nowy Targ poinformował, że Arkadiusz Morawski został uhonorowany Medalem Zasłużony dla Sportu za swoje lotnicze osiągnięcia.

Arkadiusz Morawski jako nastolatek w roku 1988 mając zaledwie 13 lat zaczął interesować się modelarstwem. Mieszkając niedaleko nowotarskiego lotniska, prawie codziennie mógł oglądać i podziwiać podniebne atrakcje, takie jak: pokazy samolotowe, loty szybowcowe, skoki spadochronowe czy też pokazy i akrobacje modelarzy. Niesamowity ruch jaki w ówczesnych czasach panował na nowotarskim niebie, pokazywał jak prężnie działały wtedy różnego rodzaju sekcje w aeroklubach.

Swoje pierwsze kroki w modelarstwie rozpoczął pod okiem Tadeusza Wiśniowskiego - znakomitego instruktora, który prowadził zajęcia w nowotarskiej modelarni. Od pierwszych chwil zafascynował go ten sport, oraz konkurencja Modeli Sterowanych Mechanicznie. Serce i precyzja, oraz szeroka wiedza jaką trzeba było pojąć, jak również starty w Mistrzostwach Polski i Pucharach Świata zaowocowały powołaniem do Kadry Narodowej Juniorów już w wieku 17 lat.

Następnie w połączeniu z ciężką pracą i wieloma godzinami treningów zaczęły sypać się sukcesy i osiągnięcia, podparte oczywiście dużym zaangażowaniem i wieloma trudnymi chwilami. Zaczęły otwierać się drzwi do kolejnych konkurencji modelarstwa, obecnie pan Arkadiusz specjalizuje się w konkurencji F3B Modele szybowców do lotów prędkościowych w których oceniana jest osobno: technika lotu, odległość oraz prędkość.

Oprócz reprezentowania Polski oraz Nowego Targu na arenach całego Świata, Arkadiusz Morawski angażuje się również w promowanie tej dyscypliny poprzez organizację Międzynarodowych Mistrzostw Polski właśnie w Nowym Targu 2019. Jego doświadczenie, obycie oraz umiejętności w tej dziedzinie są ogromne, oczywiście samemu jak mówi nie byłby w stanie zrobić niczego, gdyby niezastąpiona i nieoceniona pomoc i zaangażowanie Nowotarskiej Sekcji Modelarskiej.

Lista dotychczasowych sukcesów sportowych Arkadiusza Morawskiego na stronie www.aeroklub.nowytarg.pl

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony