Kolejny mistrz akrobacji potwierdza swój udział w IX Nowotarskim Pikniku Lotniczym

Uwe Zimmermann w samolocie Extra 300 S (fot. pikniknowotarski.pl)

Uwe Zimmermann, jest pilotem akrobacyjnym, mistrzem wyścigów motorowych Niemiec oraz zdecydowanym pasjonatem tego co robi. W życiu zawodowym jest szefem firmy, zajmującej się produkcją zabezpieczeń do maszyn.

Swoją przygodę z lotnictwem  zaczął jako dziecko od szybowców, nastepnie zrobił licencję pilota samolotowego i wybrał się do Czech, do trenera czeskiej kadry narodowej w akrobacji, by się tego sposobu latania nauczyć od najlepszych.

Brał udział w zawodach akrobacyjnych, po czym doszedł do wniosku, że latanie wedlug ustalonych reguł i ustalonego programu jest po prostu nudne. Rozpoczął swoją przygodę z pokazami akrobacyjnymi. Rezultatem są jego dynamiczne air show na wielu imprezach lotniczych.

Uwe uwielbia polską publiczność. Chętnie lata w Polsce i praktycznie jest na każdej imprezie lotniczej w naszym kraju. Lata obecnie na samolocie akrobacyjnym – Extra 300 S.

Także inne typy samolotów nie są mu obce – Zlin, Wassmer, Piper, Cessna, GIL, Lancair czy też Seneca.

Ma wylatanych ogólnie ponad 2000 godzin. 

Uwe mieszka blisko Dortmundu i calkiem blisko zakładu Waltera Extry budujacego między innymi jego samolot akrobacyjny – Extra 300 S. Jego żoną jest Polka. Uwe uwielbia schabowego, golonkę i polskie ryby.

 

Słowo „poddać się” jest mu nieznane. Pasja latania jest dla niego lekarstwem na wszelkie trudności i ciężkie chwile. W tym roku, w podziękowaniu za wspaniałe komentarze na stronie Facebooka (stworzonej zresztą przez Fanów), lata w barwach Polski, z dużym napisem „Dziękuję Przyjaciele”. Swoim pokazem dziękuje swoim fanom, Polsce i polskiej publiczności, która zawsze z sympatią odnosi się do Uwe i zawsze trzyma za niego kciuki w tych dobrych i w tych złych chwilach.

IX Nowotarski Piknik Lotniczy odbędzie się w dniach 12 i 13 sierpnia 2017 r. Uwe zobaczymy każdego dnia pokazów. Więcej informacji wkrótce na www.pikniknowotarski.pl

Źródło: Aeroklub Nowy Targ
comments powered by Disqus