Przejdź do treści
Zawody szybowcowe w Lesznie (fot. Aeroklub Leszczyński)
Źródło artykułu

Zawody szybowcowe w Lesznie

W dniach 8-17 czerwca 2018 r. na leszczyńskim lotnisku Strzyżewice (EPLS) zostaną rozegrane Szybowcowe Mistrzostwa Polski w klasie Club A oraz Regionalne Zawody Szybowcowe w klasach Club A i Club B. Organizatorem zawodów jest Aeroklub Leszczyński.

2 stycznia ruszyła rejestracja zawodników. Tylko w ciągu 2 dni do rywalizacji w Szybowcowych Mistrzostwach Polski w klasie Club A zapisało się 29 zawodników.

Maksymalna liczba zawodników biorąca udział w zawodach ze względów organizacyjnych i ze względów bezpieczeństwa została określona na 50 osób w SMP Klub oraz po 35 osób w obu klasach RZS Klub.

Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest posiadanie ważnej licencji pilota szybowcowego, ważnego na cały czas trwania zawodów orzeczenia lekarskiego, ważnej Licencji Sportowej FAI, ważnego świadectwa adiooperatora, polisy ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków, 150 h nalotu + 3000 km (dotyczy SMP Klub A).

Będzie ciekawie w Lesznie. Doświadczeni piloci, w tym reprezentanci Kadry Narodowej Seniorów rywalizować będą z utalentowanymi juniorami, którzy także reprezentują barwy naszego kraju na arenie międzynarodowej.

Aeroklub Leszczyński zachęca pilotów szybowcowych do rejestracji na stronie www.aeroklub.leszno.pl/zawody

Więcej informacji w Biuletynie oraz w zakładce "Dokumenty" na stronie www.aeroklub.leszno.pl/zawody

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony