Mistrz Sebastian Kawa w Lesznie

Mistrz Sebastian Kawa w Lesznie

Aeroklub Leszczyński zaprasza na spotkanie z jednym z najwybitniejszych polskich pilotów w całej lotniczej historii. Zapewne słyszeliście o człowieku z orłem na piersi, który przeleciał szybowcem nad Himalajami? W listopadzie 2014 roku uhonorowany przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Sebastian Kawa jest członkiem Aeroklubu Bielsko-Bialskiego. W latach 2003-2013 zdobył sześciokrotnie tytuł mistrza świata w szybownictwie (nie licząc mistrzostw Grand Prix), trzykrotnie (w kolejnych trzech pierwszych mistrzostwach Grand Prix) tytuł mistrza świata Grand Prix (wyścigi szybowcowe) i pięciokrotnie mistrza Europy. Wielokrotny lider światowej listy rankingowej pilotów. Były rekordzista świata. Obecny mistrz świata w klasie 15 m i Standard. Znaczącą część tych sukcesów odniósł startując na szybowcach polskiej konstrukcji (PW-5, Bravo i SZD-56-2 Diana 2).

Teraz ten kilkukrotny Mistrz Świata, Europy, Polski ma zamiar podbić Leszno. 4.03.2015 r. o godzinie 16:30 zapraszamy wszystkich na spotkanie z Sebastianem Kawą, które odbędzie się w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie. Liczymy na waszą obecność. Spotkanie jest darmowe. Zapraszamy także wycieczki szkolne i grupy zorganizowane. Na prawdę warto się zjawić!

Źródło: Aeroklub Leszczyński
comments powered by Disqus