Przejdź do treści
Lotnisko Leszno-Strzyżewice (EPLS)
Źródło artykułu

Lotnisko EPLS w Strzyżewicach – sytuacja opanowana

Aeroklub Leszczyński opublikował w dniu 24.04.2018r. komunikat dotyczący podpisania porozumienia z Aeroklubem Polskim w sprawie przejęcia zarządzania lotniskiem EPLS w Strzyżewicach, który zamieszczamy poniżej.

Komunikat Aeroklubu Leszczyńskiego dot. przejęcia zarządzania lotniskiem EPLS w Strzyżewicach

Aeroklub Leszczyński informuje, iż w dniu dzisiejszym podpisał porozumienie z Aeroklubem Polskim w sprawie przejęcia zarządzania lotniskiem EPLS w Strzyżewicach i przejął tym samym obowiązki od Centralnej Szkoły Szybowcowej.

W dniu dzisiejszym została również cofnięta decyzja o czasowym ograniczeniu wykonywania operacji lotniczych na lotnisku EPLS w Strzyżewicach tzw. NOTAM. Oznacza to, że lotnisko działa pod nowym zarządem Aeroklubu Leszczyńskiego, w sposób zgodny z jego przeznaczeniem i bez wcześniej nałożonych ograniczeń. Jest otwarte dla ruchu sekcji Aeroklubu oraz wszelkich innych statków powietrznych, chcących z niego korzystać.

Aeroklub Leszczyński rozpoczął tym samym nowy rozdział w swej historii, stając przed koniecznością sprostania wyzwaniu. Jest nim konieczność udźwignięcia ciężaru odpowiedzialności administracyjnej, a przede wszystkim finansowej, z którą w ogromnym stopniu związany jest nowy obowiązek. Jak informowaliśmy wcześniej, nagła decyzja Aeroklubu Polskiego o niekontynuowaniu działalności lotniczej Centralnej Szkoły Szybowcowej, wymusiła na nas podpisanie porozumienia o zarządzanie lotniskiem – uchronić przed groźbą jego całkowitego zamknięcia.

Nowe obowiązki łączą się ze sporymi nakładami na odtworzenie i utrzymanie infrastruktury, na pokrycie których Aeroklub Leszczyński nie jest przygotowany. Ufamy, iż rozmowy prowadzone w tym temacie zakończą się sukcesem.

Prezes Zarządu
Przemysław Nowacki


Przeczytaj również:
Aeroklub Leszczyński odpowiada na Komunikat Prezesa AP
Komunikat Prezesa Aeroklubu Polskiego

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony