Przejdź do treści
I Leszczyńska Fiesta Balonowo-Spadochronowa (fot. Aeroklub Leszczyński)
Źródło artykułu

I Leszczyńska Fiesta Balonowo-Spadochronowa odbędzie się tydzień później

W ten weekend miała się odbyć I Leszczyńska Fiesta Balonowo-Spadochronowa. Niestety prognozy pogody na najbliższy weekend są bardzo pesymistyczne. Dlatego Aeroklub Leszczyński został zmuszony przez naturę do przełożenia I Leszczyńskiej Fiesty Balonowo-Spadochronowej na następny weekend 23-25.03.2018 r.

Mamy nadzieję, że razem z nami wywołacie piękną pogodę. Piątek zapowiada się śnieżnie i z silnym wiatrem więc uważajcie na siebie! – mówią organizatorzy.

Mimo przeniesienia terminu fiesty, ilość załóg pozostaje bez zmian. Swój przyjazd zadeklarowali piloci z różnych stron Polski. Na chwilę obecną organizatorzy spodziewają się 12 balonów i skoczków spadochronowych w podobnej ilości.

Głównym celem imprezy będzie propagowanie sportów lotniczych w naszym regionie w luźniej towarzyskiej formie, która ma sprzyjać przede wszystkim dobrej zabawie. Wyłonimy najlepszych spośród pilotów balonowych oraz skoczków spadochronowych. Mamy nadzieję, że niniejsze wydarzenie będzie również idealną płaszczyzną integracji różnych dyscyplin lotniczych – mówią organizatorzy Fiesty.

Będzie to połączenie piękna sportu balonowego oraz adrenaliny i mocy wrażeń podczas skoku ze spadochronem.

Planowane są 3 loty, w których piloci balonów nie tylko będą musieli zrzucić markery w środek krzyża, ale także wypędzić z kosza "pasażera" dokładnie nad lotniskiem, tak aby pokazał on swoje umiejętności w spadochronowych zawodach na celność lądowania. Baloniarze jak i Skoczkowie będą mieli swoją, osobną klasyfikację.

Loty podczas I Leszczyńskiej Fiesty Balonowo-Spadochronowej zaplanowano na: piątek (23 marca) – po południu, sobotę (24 marca) – rano i po południu oraz niedzielę (25 marca) – (dzień rezerwowy).

Pokaz nocny na leszczyńskim rynku odbędzie się w piątek 23 marca o godzinie 20:00.

Zapraszamy do Leszna na wspólną zabawę podczas I Leszczyńskiej Fiesty Balonowo-Spadochronowej w nowym terminie w dniach 23-25.03.2018 r.

Więcej szczegółowych informacji na stronie www.aeroklub.leszno.pl oraz na stronie wydarzenia.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony