II Inowrocławskie Zawody Balonowo Spadochronowe

II Inowrocławskie Zawody Balonowo Spadochronowe (fot. aeroklub-kujawski.pl)

W dniach 16 do 18 października 2015 roku na lotnisku Aeroklubu Kujawskiego odbędą się II Inowrocławskie Zawody Balonowo Spadochronowe.

W zawodach weźmie udział do 5 załóg balonowych oraz 8 skoczków spadochronowych. Przewidziano wykonanie 3 lotów balonów (pierwszy w piątek 16 października w godzinach ok. 16.30 – 17.50, drugi w sobotę 17 października w godzinach około 7.30 – 09.30, trzeci w sobotę 17 października w godzinach około 16.00 – 17.30).

Organizatorzy zaplanowali przeprowadzenie stacjonarnego nocnego pokazu balonów w centrum Inowrocławia lub na terenie lotniska aeroklubu dla mieszkańców oraz turystów i kuracjuszy.

Balony każdorazowo mają przelatywać nad Inowrocławiem. Ponadto za każdym razem balony będą przelatywały nad lotniskiem Aeroklubu Kujawskiego, gdzie to skoczkowie spadochronowi będą mieli za zadanie wyskoczyć z kosza balonu i wykonać skok na celność do koła spadochronowego.

Na wszystkie te zadania dla pilotów balonowych oraz skoczków spadochronowych o ich miejscu i terminie będą przekazywane informacje w mediach Inowrocławia.

Dyrektor zawodów będzie Jarosław Rogowski, sędzią głównym Janusz Zdulski, sędziami: Józef Makowski, Bolesław Wygachiewicz, Magdalena Piesyk, Martyna Piesyk, inspektorem ds. bezpieczeństwa Wojciech Madejski.

Źródło: Aeroklub Kujawski
comments powered by Disqus