Sport samolotowy w 2016 roku w Aeroklubie Krakowskim

Sport samolotowy w 2016 roku w Aeroklubie Krakowskim (fot. Michał Kucharski)

Piloci samolotowi Aeroklubu Krakowskiego mają bardzo ambitne plany na sezon 2016, a kalendarz imprez samolotowych jest bardzo napięty. Warto zauważyć, iż w Samolotowej Kadrze Narodowej znalazło się aż 9 zawodników Aeroklubu Krakowskiego!

Krakusi w Samolotowej Kadrze Narodowej:

W Lataniu Precyzyjnym:
Seniorzy
• Jerzy Markiewicz
• Krzysztof Wieczorek
• Michał Wieczorek
Juniorzy
• Mateusz Kaliński
• Radosław Repeć
• Kamil Wieczorek
• Marcin Wieczorek
• Rafał Wojtych

W Lataniu Rajdowo-Nawigacyjnym:
Kategoria Unlimited
• Dariusz Lechowski
• Kamil Wieczorek
• Krzysztof Wieczorek
• Marcin Wieczorek
• Michał Wieczorek

W sezonie 2016 piloci będą uczestniczyć w:

  • 36. Ogólnopolskich Rajdowych Zawodach Samolotowych zorganizowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Chełmie (5-10.04.2016),

  • 11. Ogólnopolskich Zawodach Samolotowych im. Wacława Wieczorka zorganizowanych przez Centralną Szkołę Szybowcową w Lesznie (28.04-03.05.2016),

  • 59. Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski Seniorów oraz 45. Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski Juniorów zorganizowanych przez Aeroklub Poznański (23-29.05.2016),

  • 54. Locie Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki zorganizowanym oczywiście przez Aeroklub Krakowski, w Pobiedniku Wielkim (21-26.06.2016),

  • 6. Rajdowych Mistrzostwach Polski zorganizowanych przez Aeroklub Podhalański w Łososinie Dolnej (19-24.07.2016),

  • II Rajdowych Zawodach Samolotowych Zagłębia Miedziowego zorganizowanych przez Aeroklub Zagłębia Miedziowego w Lubinie (11-15.08.2016),

  • 20. Rajdowo-Nawigacyjnych Mistrzostwach Świata, w Santa Cruz, w Portugalii (30.08-10.09.2016),

  • IX Jurajskich Zawodach Samolotowych im. Piotra Sikorskiego zorganizowanych przez Aeroklub Częstochowski, w Rudnikach (wrzesień 2016).

Każda impreza poprzedzona będzie oficjalnym treningiem Samolotowej Kadry Narodowej.

Jednocześnie przekazujemy informację, iż Aeroklub Krakowski posiada swoich przedstawicieli w nowej Komisji Samolotowej Aeroklubu Polskiego. Członkami komisji pod przewodnictwem Krzysztofa Sondeja są Kamil Wieczorek, oraz Michał Wieczorek. Niezmiennie delegatami Aeroklubu Polskiego na podkomisję ds. Latania Precyzyjnego i Latania Rajdowo-Nawigacyjnego FAI są krakusi – Krzysztof Lenartowicz oraz Marian Wieczorek.

Warto przypomnieć najważniejsze osiągnięcia sportowe z sezonu 2015:

  • 3 miejsce – Michał Wieczorek – X Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. Wacława Wieczorka (23-26.04.2015, Częstochowa),
  • 1 miejsce – Marcin Wieczorek (w załodze z Arkadiuszem Maruszewskim) – I Międzyuczelniane Rajdowe Zawody Samolotowe (13-14.06.2015, Dęblin),
  • 1 miejsce – Michał Wieczorek – 53. Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki (25-28.06.2015, Kraków),
  • 1 miejsce drużynowo, 4 miejsce indywidualnie – Michał Wieczorek – 22. Mistrzostwa Świata w Lataniu Precyzyjnym (19-25.07.2015, Skive, Dania),
  • 6 miejsce – Krzysztof Wieczorek - 22. Mistrzostwa Świata w Lataniu Precyzyjnym (19-25.07.2015, Skive, Dania),
  • 1 miejsce – Krzysztof Wieczorek – 58. Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski (11-16.08.2015, Krosno),
  • 2 miejsce – Marcin Wieczorek – 44. Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski (11-16.08.2015, Krosno),
  • 2 miejsce – Dariusz Lechowski (w załodze z Bolesławem Radomskim) – 5. Rajdowe Mistrzostwa Polski, kategoria Unlimited (27-30.08.2015, Katowice),
  • 3 miejsce – Michał Wieczorek/Marcin Wieczorek - 5. Rajdowe Mistrzostwa Polski, kategoria Unlimited (27-30.08.2015, Katowice),
  • 1 miejsce – Krzysztof Wieczorek/Kamil Wieczorek – 35. Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. Zdzisława Dudzika (24-27.09.2015, Chełm),
  • 2 miejsce – Dariusz Lechowski (w załodze z Bolesławem Radomskim) – Światowe Igrzyska Lotnicze w Air Navigation Race w klasyfikacji generalnej (grudzień 2015, Dubaj),
  • 2 miejsce – Dariusz Lechowski (w załodze z Bolesławem Radomskim) – Światowe Igrzyska Lotnicze w Air Navigation Race w „ANR Trophy” (grudzień 2015, Dubaj),
  • 1 miejsce – Krzysztof Wieczorek – klasyfikacja generalna rankingu Pucharu Polski 2015 w Lataniu Precyzyjnym,
  • 3 miejsce – Michał Wieczorek – klasyfikacja generalna rankingu Pucharu Polski 2015 w Lataniu Precyzyjnym,
  • 2 miejsce – Krzysztof Wieczorek/Kamil Wieczorek – klasyfikacja generalna rankingu Pucharu Polski 2015 w Lataniu Rajdowo-Nawigacyjnym, kat. Unlimited.

Galeria zdjęć (sezon 2015):


Podium X Ogólnopolskich Zawodów Samolotowych im. Wacława Wieczorka - 1. Bolesław Radomski (Aer. Pomorski), 2. Krzysztof Skrętowicz (Aer. Częstochowski), 3. Michał Wieczorek (Aer. Krakowski)


Podium I Międzyuczelnianych Rajdowych Zawodów Samolotowych: 1. Marcin Wieczorek/Arkadiusz Maruszewski, 2. Łukasz Zając/Jakub Drzewiński, 3. Mateusz Kaliński/Marcin Reszka


Podium 53. Lotu Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki - 1. Michał Wieczorek (nagrodę za Michała odebrał Krzysztof Wieczorek, Aer. Krakowski), 2. Janusz Darocha (Aer. Częstochowski), 3. Michał Bartler (Aer. Stalowowolski)


Podium drużynowe 22. Mistrzostw Świata w Lataniu Precyzyjnym (Skive, Dania) - 1. Polska - Marcin Skalik, Bolesław Radomski, Michał Wieczorek oraz TM Łukasz Pawlak, 2. Czechy, 3. Francja


Podium 58. Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostw Polski Seniorów - 1. Krzysztof Wieczorek (Aer. Krakowski), 2. Marcin Skalik (Aer. Częstochowski), 3. Marcin Chrząszcz (Aer. Wrocławski)


Podium 44. Samolotowe Nawigacyjne Mistrzostwa Polski Juniorów - 1. Jarosław Sysio (Aer. Bielsko-Biała), 2. Marcin Wieczorek (Aer. Krakowski), 3. Zofia Garwacka (Aer. Warszawski)


Podium 5. Rajdowych Mistrzostw Polski w kat. Unlimited: 1. Krzysztof Skrętowicz/Jakub Klęczar (Aer. Częstochowski/Aer. Warszawski), 2. Bolesław Radomski/Dariusz Lechowski (Aer. Pomorski/Aer. Krakowski), 3. Michał Wieczorek/Marcin Wieczorek (Aer. Krakowski)


Podium 35. Ogólnopolskich Zawodów Samolotowych: 1. Krzysztof Wieczorek/Kamil Wieczorek (Aer. Krakowski), 2. Marek Kachaniak/Łukasz Pawlak (Aer. Rzeszowski/Aer. Warszawski), 3. Janusz Darocha/Zbigniew Chrząszcz (Aer. Częstochowski/Aer. Dolnośląski)


Podwójni srebrni medaliści Światowych Igrzysk Lotniczych w Air Navigation Race - Bolesław Radomski (Aer. Pomorski) i Dariusz Lechowski (Aer. Krakowski)

Marcin Wieczorek
Aeroklub Krakowski

Źródło: Aeroklub Krakowski
comments powered by Disqus