Pierwsze złote medale Mistrzostw Świata!

fot. Eryk Jaszkim

Pierwszy dzień w zmaganiach o kruszce Mistrzostw Świata Modeli Kosmicznych zaczął się wspaniale dla Polskiej Ekipy. W klasie S6A – rakiet czasowych z taśmą, złoto indywidualne seniorów wywalczył Sławomir Łasocha ze Stowarzyszenia Sportowego Modelarzy Grudziądzkich, jednocześnie złoto drużynowe seniorów przypadło całej polskiej ekipie S6A w składzie Sławomir Łasocha, Leszek Małmyga i Sebastian Szulc! Lepszego początku mistrzostw nie mogliśmy sobie wyobrazić, serdecznie gratulujemy zwycięzcom!
Oczywiście nie można zapomnieć o pozostałych polskich trójkach, które dzielnie walczyły w konkurencjach S1A i S3A (juniorzy) oraz S4A (seniorzy). Nasi zawodniczy walczyli dzielnie i naprawdę nie wiele zabrakło do miejsc na podium.

Jak na razie słowacka aura sprzyja zawodnikom – organizacja zawodów jest bez zarzutów, a pogoda wręcz idealna – słońce świeci, od nagrzanych zboczy tworzy się termika, a praktycznie zerowy wiatr sprawia, że modele lądują nie dalej niż 100m od miejsca startu.

Dziś rozegrane zostaną konkurencje S1B i S9A (seniorzy), oraz S4A i S6A (juniorzy). Trzymajmy kciuki za nasze teamy, bo po tak wspaniałym początku zawodów medalowy apetyt stale rośnie!

Relacja: Artur Szwed

Zdjęcia: Eryk Jaszkim

Zespół AeroklubKrakowski.pl


GALERIA ZDJĘĆ NA NASZYM FAN PAGE'U - FACEBOOK - KLIKNIJ!

Źródło: Aeroklub Krakowski
comments powered by Disqus

Komentarze

Gratulacje!:)