Dzień Otwarty Aeroklubu Krakowskiego

Dzień Otwarty Aeroklubu Krakowskiego (fot. Aeroklub Krakowski)

Zapraszamy na Lotniczy Dzień Otwarty Aeroklubu Krakowskiego, który odbędzie się 1 września 2019 r. w godzinach 11:00 – 19:30 na Lotnisku w Pobiedniku Wielkim.

Organizatorzy przygotowali dla przybyłych gości wiele atrakcji: loty widokowe, statyczna wystawa samolotów i szybowców, balon na ogrzane powietrze, warsztaty lotnicze prowadzone przez Muzeum Lotnictwa Polskiego, lotnicze konkursy z nagrodami dla najmłodszych, warsztaty budowy latawców i wiele innych atrakcji.

Dzięki Fundacji Wiedeńczyk fani lotnictwa, którzy odwiedzą 1 września lotnisko w Pobiedniku Wielkim,będą mogli podziwiać Samolot An-2 "Wiedeńczyk", który jest latającym eksponatem Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Jako latająca jednostka stacjonuje na lotnisku Aeroklubu Krakowskiego, a także pojawia się na wszystkich imprezach lotniczych w południowej Polsce. Piloci i załoga nie tylko prezentują lotnicze możliwości maszyny, ale zapraszają na pokład wszystkich entuzjastów lotnictwa w wieku od lat 3 do 103.

Dzień Otwarty Aeroklubu Krakowskiego jest współorganizowany z Gminą Igołomia-Wawrzeńczyce i połączony jest z Małopolskim Świętem Warzyw.

Zwieńczeniem dnia będą pokazy lotnicze w godz. 18:00 – 19:00.

Dzień Otwarty Aeroklubu Krakowskiego został objęty honorowym patronatem przez Wójta Gminy Igołomia-Wawrzeńczyce Józefa Rysaka oraz Dyrektora Muzeum Lotnictwa Polskiego Krzysztofa Radwana.

Do zobaczenia 1 września na Lotnisku w Pobiedniku Wielkim.

Źródło: Aeroklub Krakowski
comments powered by Disqus