50 LPZP trwa!

50 Jubileuszowy Lot Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki

Pierwszy dzień 50 Jubileuszowego Lotu Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki za nami!

W dniu dzisiejszym tylko krótkie informacje a propos tego co działo się przez ostatnie dni na naszym lotnisku. Po zawodach zapraszamy na szeroką relację opatrzoną szeroką fotogalerią.

W dniach 4-5 lipca odbył się trening Nawigacyjnej Kadry Narodowej w którym wystartowali również inni piloci biorący później udział w zawodach. Trening został solidnie przepracowany, co widać na dzisiejszych wynikach! Ale po kolei... :)

5 lipca wieczorem Prezes Aeroklubu Krakowskiego Jacek Turczyński oficjalnie otworzył nasze jubileuszowe wydarzenie.

Dziś, tj. 6 lipca odbyły się dwie konkurencje; nawigacyjna i lądowań. Konkurencję nawigacyjną wygrał Bolesław Radomski z Aeroklubu Pomorskiego (106 punktów karnych), tuż za nim znalazł się pilot Aeroklubu Krakowskiego Krzysztof Wieczorek ze stratą 11 punktów, a trzecia pozycja należy do wrocławianina Marcina Chrząszcza, który uzbierał 125 punktów karnych. Całościowe wyniki podamy w dniu jutrzejszym.

Konkurencję lądowań wygrał Marcin Skalik z Częstochowy, który niemal bezbłędnie lądował 4 razy! Uzyskał tylko 5 punktów karnych. Tuż za zwycięzcą uplasował się Jarosław Sysio z Aeroklubu Bielsko-Bialskiego, tylko 5 punktów straty do poprzednika. Michał Wieczorek pilot Aeroklubu Krakowskiego zajął trzecią lokatę z 15 punktami karnymi.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Bolesław Radomski (141 pkt), drugi jest Marcin Chrząszcz (155 pkt) a trzeci Michał Wieczorek (162 pkt). Startuje 29 pilotów.

Wyniki i zdjęcia w ciągu dnia. Mamy nadzieję, że sobota będzie równie emocjonująca co piątek :) Trzymajcie kciuki za pogodę!

Zespół AeroklubKrakowski.pl

Źródło: Aeroklub Krakowski
comments powered by Disqus