1% podatku na Aeroklub Krakowski

1% podatku na Aeroklub Krakowski

Aeroklub Krakowski jest jednym z najstarszych Aeroklubów w Polsce. W tym roku obchodziliśmy 84 urodziny. Aeroklub może się pochwalić wspaniałą historią. Jest nierozerwalnie związany ze społecznością krakowską.

Zachęcamy wszystkich pasjonatów lotnictwa do podjęcia inicjatywy wspomożenia Aeroklubu Krakowskiego i przekazania 1% podatku! Nasz wspaniały Aeroklub boryka się ostatnio z dość dużymi problemami finansowymi związanymi z nałożonym nań obowiązkiem wypłacania odszkodowań. Inicjatywa przekazania podatku, nie pozwoli nam załatać wszystkich problemów, ale z pewnością zgromadzone środki wspomogą w dalszym podtrzymywaniu wspaniałych tradycji lotniczych, poziomu naszego sprzętu oraz jakości wyszkolenia pilotów. Musimy pamiętać, że Aeroklub to nie tylko miejsce lotów, szkoleń czy spotkań. Dla wielu to nierozłączna część życia, o którą dbają i wspomagają wszelkimi dostępnymi środkami. Jeśli tak samo jak my odczuwasz radość ze sportu, jakim jest lotnictwo, lub chociaż jest to twoja pasja, poświęć kilka minut i przekaż 1% swojego podatku, abyśmy nadal mogli funkcjonować i rozwijać jako tak wspaniała społeczność!

Jednocześnie apelujemy o włączenie się do akcji osoby nie związane z lotniczym życiem. Aeroklub Krakowski nie jest zamkniętą społecznością pilotów i szkolących się osób. Oferujemy wiele sposobów na urozmaicenie wolnego czasu jak przeloty widokowe samolotem, balonem czy szybowcem. Na naszym lotnisku odbywały się i będą się odbywać Dni Otwarte Lotniska mające na celu przybliżenie życia lotniczego ludziom postronnym oraz dające możliwość skorzystania z szerokiej gamy oferowanych przez nas atrakcji jak np. skok w tandemie na spadochronie czy udział w pokazach kunsztu lotniczego i modelarskiego. Inicjatywa przekazania 1% podatku pozwoli nam na powiększenie zakresu rozrywek i możliwości aktywnego spędzenia czasu przez wszystkich ludzi odwiedzających Aeroklub Krakowski, oraz szersze otworzenie się na rosnące zainteresowanie sportem lotniczym!

Aeroklub jest nie tylko kuźnią pilotów. Wielu młodych ludzi i dzieci może uczestniczyć w zajęciach w naszych modelarniach. Pod okiem doświadczonych instruktorów budują modele lotnicze i kosmiczne. Modelarze Krakowscy osiągają wspaniałe wyniki w zawodach krajowych i zagranicznych. Od wielu lat jesteśmy w czołówce w wielu dyscyplinach sportu modelarskiego. To również dla nich, dla naszych pociech warto wspomóc Aeroklub Krakowski. Żebyśmy nadal mogli szkolić kolejne pokolenia młodych modelarzy.

Aeroklub Krakowski
 

Źródło: Aeroklub Krakowski
comments powered by Disqus