Przejdź do treści
XI Międzynarodowy Rajd po Lotniskach Warmii i Mazur (fot. Aeroklub Krainy Jezior)
Źródło artykułu

XI Międzynarodowy Rajd po Lotniskach Warmii i Mazur

Za dziesięć dni odbędzie się kolejna edycja (już jedenasta) imprezy lotniczej pn. Międzynarodowy Rajd po Lotniskach Warmii i Mazur, na którą już są pierwsze zgłoszenia.

Jak co roku, w długi weekend rozpoczynający się Świętem Bożego Ciała, Mazury stają się miejscem najczęściej odwiedzanym przez turystów. W tym czasie Aeroklub Krainy Jezior tradycyjnie już zaprasza na lotniczą przygodę i atrakcyjnie spędzony weekend podczas spotkań świetnych pilotów w pięknej Krainie Wielkich Jezior Mazurskich, na wielu lotniskach regionu i w czasie licznych wieczornych akcentów towarzyskich.

Celem imprezy, organizowanej w dniach 20 – 23.06.2019 r. przez Aeroklub Krainy Jezior, jest pokazanie wielu wspaniałych miejsc poprzez turystykę lotniczą z wykorzystaniem lotnisk i lądowisk istniejących i znakomicie funkcjonujących na Warmii i Mazurach.

Chodzi również o uwiarygodnienie potrzeby możliwości tworzących się nowych lądowisk dla samorządów lokalnych i ośrodków turystyki gestorów lokalnej bazy turystycznej, a także stworzenie formy sympatycznej rywalizacji w konkurencji na celność lądowania na planowanych lotniskach – lądowiskach oraz pisaniu reportaży z dni rajdowych, a wszystko w atmosferze klimatu przyjacielskiej integracji międzynarodowych załóg samolotów.

Główną bazą Rajdu będzie Lotnisko Kętrzyn Wilamowo. Organizatorzy planują odwiedzić takie lotniska i lądowiska jak: Gryźliny k/Olsztyna, Kikity, Babięta, Giże i Zawiszyn k/Gołdapi (z bardzo ciekawym programem w Gołdapi).

Mamy przekonanie, na podstawie naszych dotychczasowych doświadczeń, że …Rajd po lotniskach Warmii i Mazur dzięki wspaniałym załogom uczestniczącym we wspólnym – lotniczym poznawaniu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich jest istotnym wydarzeniem w środowisku pilotów odwiedzających Kętrzyn Wilamowo. Dla nas w Aeroklubie Krainy Jezior to wielka frajda obcować przez kilka dni z wspaniałymi pilotami w atmosferze koleżeńskiej i nie pozbawionej humoru – mówi Stanisław Tołwiński, Prezes Aeroklubu Krainy Jezior.

Chętni spędzenia kilku lotniczych dni w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich mogą dokonać zgłoszenia na Rajd pisząc do Anna Piórkowska biuro@lotniskoketrzyn.pl

Do zobaczenia na lotnisku Kętrzyn Wilamowo!

Stanisław Tołwiński
Prezes AKJ

Więcej szczegółowych informacji w Piśmie organiacyjnym.

FacebookTwitterWykop
Źródło artykułu

Nasze strony