Pierwszy „Młodzieżowy Turniej Strzelecki” zakończony

Aeroklub Krainy Jezior

Międzynarodowy Dzień Dziecka - 1 czerwca na lotnisku Kętrzyn Wilamowo na długo pozostanie w pamięci młodzieży. W tym dniu młodzi ludzie mogli sprawdzić swoje umiejętności i „celność oka” podczas Młodzieżowego Turnieju Strzeleckiego oraz skorzystać z wielu atrakcji na mazurskim lotnisku.

Już od godziny 09.00 do późnych godzin popołudniowych(a część nawet do wczesnego wieczoru) młodzież biorąca udział w turnieju strzeleckim udowodniła, że odpowiedzialnie potrafi obsługiwać się bronią pneumatyczną: pistoletami i karabinkami. Do rywalizacji przystąpiła młodzież regionu Warmii i Mazur oraz w późniejszym terminie dołączyła gościnnie 40-osobowa grupa z Opola, która przebywa przez najbliższy tydzień w naszym regionie. Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody, a troje zwycięzców mogło podziwiać mazurskie krajobrazy podczas lotu samolotem – to specjalna nagroda od organizatorów za pierwsze trzy miejsca w klasyfikacji ogólnej (z trzech konkurencji) MTS. W lot zabrał ich sam prezes Fundacji „Military Park”, ale również Aeroklubu Krainy Jezior – Stanisław Tołwiński. Opiekunowie i nauczyciele grup młodzieżowych, z racji wzorowego dbania o dyscyplinę swoich podopiecznych i aktywny udział w konkurencji strzeleckiej, otrzymali również szansę zobaczenia okolic lotniska z lotu ptaka.

1 czerwca na lotnisku Wilamowo to nie tylko rywalizacja sportowa. Ten dzień był również okazją do zapoznania się przez młodych ludzi z historią lotniska oraz samolotami znajdującymi się na lotnisku i w hangarze. Niezwykle ciekawym dla młodzieży okazał się „Antek” (salonka), którym kiedyś latał generał Jaruzelski. Każdy mógł wejść do kabiny pilota i przez chwilę poczuć się jak prawdziwy „as przestworzy” lub zasiąść w jednym z ekskluzywnych foteli w samolocie specjalnie przygotowanych dla VIP-ów.

Wszyscy uczestnicy mieli okazję bezpłatnie posilić się bigosem. Ze względu na słoneczny i upalny dzień młodzież posiłkowała się w chłodnej Tawernie Aviatorów.
Jeśli ktoś myślał, że na tym koniec atrakcji na lotnisku, to grubo się pomylił. Po kilku chwilach, po uroczystym wręczeniu nagród, młodzież pojechała zwiedzać okolicę… specjalnym wozem (tramwajem) ciągniętym przez samochód wojskowy typu UAZ.

Po emocjonującym dniu pełnym wrażeń musiała nadejść najgorsza chwila – pożegnanie. Jednak uczestnicy imprezy zapowiedzieli swoją obecność podczas kolejnych tego typu wydarzeń na lotnisku.

Młodzieżowy Turniej Strzelecki udowodnił, że tego typu przedsięwzięcia cieszą się ogromnym zainteresowanie młodzieży. Organizatorzy już teraz zapowiadają kolejne edycje tej imprezy na lotnisku Wilamowo.

Organizatorem turnieju była Fundacja Military Park w partnerstwie z Aeroklubem Krainy Jezior. Zadanie jest/było wspierane finansowo środkami Ministerstwa Obrony Narodowej jako zadanie publiczne Fundacji „Military Park”.

Galeria zdjęć znajduje się na stronie internetowej www.militarypark.pl

Źródło: Aeroklub Krainy Jezior
comments powered by Disqus