Festyn Lotniczy w Zegrzu Pomorskim

Festyn Lotniczy w Zegrzu Pomorskim (fot. Aeroklub Koszaliński)

Aeroklubu Koszaliński zapraszamy serdecznie na tegoroczny rodzinny Festyn Lotniczy, który odbędzie się w dniu 03.06.2017 r. na lotnisku w Zegrzu Pomorskim. Fani lotnictwa będą mogli wejść na lotnisko już o godz. 12:00.

W programie przewidziano, między innymi, pokazy statyczne i dynamiczne różnych samolotów, pokazy samolotu gaśniczego PZL M-18B Dromader, śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Grupy Poszukiwawczo Ratowniczej.

Gościem specjalnym będzie Uwe Zimmermann, który po raz pierwszy w swojej nowej, mocniejszej maszynie Extra 300, zaprezentuje pokaz akrobacji.

Ponadto zobaczyć można będzie loty szybowcowe, a także pokazy statyczne i dynamiczne modeli zdalnie sterowanych.

Chętni będą mogli również zobaczyć sprzęt paralotniowy na ziemi jak i w powietrzu.

Na Festyn Lotniczy w Zegrzu Pomorskim przybędą żołnierze 8 Koszalińskiego Pułku Przeciwlotniczego ze swoim ciężkim sprzętem. Będzie również stoisko 21 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie.

Dla najmłodszych przewidziano zawody modeli szybowców z nagrodami, a także gry i zabawy.

Organizatorzy zapraszają pilotów do przylotu na Festyn na to byłe lotnisko wojskowe o długości pasa 2500m własnym samolotem i do zaprezentowania go na wystawie statycznej. Organizatorzy proszą, aby przylot odbył się do godz. 13:00.

Dla wszystkich, którzy zechcą przyjechać na Festyn Aeroklub Koszaliński zorganizował specjalny autobus kursujący między lotniskiem a stacja kolejki wąskotorowej w Rosnowie.

Więcej informacji na stronie www.aeroklub.koszalin.pl oraz na stronie wydarzenia.

Źródło: Aeroklub Koszaliński
comments powered by Disqus